690 680 960

12-latek zasłabł w wannie podczas kąpieli. Dziecko podtruło się tlenkiem węgla

Wczoraj do szpitala w Krasnymstawie trafił 12-letni chłopiec z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Dziecko zasłabło w wannie podczas kąpieli.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w jednym z mieszkań na terenie powiatu krasnostawskiego. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od mężczyzny, z którego wynikało, że jego 12-letni chłopiec zasłabł podczas kąpieli. Dziecko straciło przytomność w wannie.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja. Chłopiec już w stanie przytomnym został zabrany do szpitala w Krasnymstawie.

Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobną przyczyną zasłabnięcia 12-latka było podtrucie tlenkiem węgla z piecyka gazowego. Mundurowi będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i tym samym apelują o sprawdzanie instalacji gazowych i grzewczych.

Policjanci i strażacy ostrzegają!

Pamiętajmy, że tlenek węgla potocznie zwany czadem nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie dusi w gardle. Najczęstszą przyczyną zatrucia jest wadliwa instalacja grzewcza. Aby uniknąć tragedii zlecajmy fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach. Zainstalujmy w pomieszczeniu czujnik gazu, te urządzenia są niedrogie, a w porę zaalarmują domowników, jeżeli dojdzie do ulatniania się czadu.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Водитель

  12 lat to nie takie dziecko. Ja w tym wieku to już samochodem jeździłem.

 2. Wyrzucić piecyk z łazienki bez nawiewu. Nie tylko odprowadzanie spalin, ale dopływ świeżego powietrza. W kuchni powinien być system podokienny.

 3. X-X-X-X-X-----X-X-X

  Czujnik czadu kosztuje 60 zł w każdym markecie budowlanym.
  Mistrzowie oszczędności…

  • Ja tam bym za bardzo nie ufał rzeczom martwym. To jak badanie ciśnienia ciśnieniomierzem i równoczesne wcinanie golonki z papierosem w ręku i popijanie piwkiem. Główny grzech piecyków łazienkowych, to brak dopływu świeżego powietrza.

 4. czy oby na pewno to było podtrucie? a może koronawirus

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas