Zaproszenie na Dyskotekową Masę Krytyczną

masa foto1

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy na piątkową Lubelską Masę Krytyczną. Tym razem spotkanie rowerzystów będzie bardzo muzyczne i taneczne. Start 25 maja, godz. 18 Plac Litewski.

 

Przejazd rowerowy w rytmie disco z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wszystkich uczestników zachęcamy do przebierania się w stroje z „epoki”. Będzie głośno, kolorowo i radośnie. Dobra zabawa gwarantowana! Po prostu musisz tam być! Zapraszamy całe rodziny!

Zachęcamy wszystkich do wspólnej przejażdżki rowerowej! Trasa przejedzie, w spokojnym tempie, ulicami Śródmieścia, Miasteczka Uniwersyteckiego i w pobliżu kilku lubelskich klubów dyskotekowych. Lubelska Masa Krytyczna to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta. Zwraca uwagę na problemy rowerzystów i podkreśla ich obecność w życiu miasta.

Masa odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca. W Lublinie tradycyjnie rozpoczyna się na Placu Litewskim o godzinie 18:00, a kończy pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu to około 12 km/h, a więc takie, aby wszyscy rowerzyści czuli się komfortowo. Masa Krytyczna nie ma jednego, określonego organizatora, choć w jej promocję zaangażowane są lubelskie organizacje rowerowe i grupy takie jak Porozumienie Rowerowe, Rowerowy Lublin i wszyscy chętni rowerzyści.

Masa to społeczna, oddolna inicjatywa. Każdy uczestnik i uczestniczka powinni zadbać, by jechać zgodnie z przepisami i by ich rower spełniał wymagania kodeksu drogowego. Trasa przejazdu i miejsce zgromadzenia są uprzednio zgłaszane do Urzędu Miasta.

plakat masy 2

2018-05-22 21:01:09
(fot. nadesłane)