Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zaproszenie na Dyskotekową Masę Krytyczną

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy na piątkową Lubelską Masę Krytyczną. Tym razem spotkanie rowerzystów będzie bardzo muzyczne i taneczne. Start 25 maja, godz. 18 Plac Litewski.

Przejazd rowerowy w rytmie disco z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wszystkich uczestników zachęcamy do przebierania się w stroje z „epoki”. Będzie głośno, kolorowo i radośnie. Dobra zabawa gwarantowana! Po prostu musisz tam być! Zapraszamy całe rodziny!

Zachęcamy wszystkich do wspólnej przejażdżki rowerowej! Trasa przejedzie, w spokojnym tempie, ulicami Śródmieścia, Miasteczka Uniwersyteckiego i w pobliżu kilku lubelskich klubów dyskotekowych. Lubelska Masa Krytyczna to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta. Zwraca uwagę na problemy rowerzystów i podkreśla ich obecność w życiu miasta.

Masa odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca. W Lublinie tradycyjnie rozpoczyna się na Placu Litewskim o godzinie 18:00, a kończy pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu to około 12 km/h, a więc takie, aby wszyscy rowerzyści czuli się komfortowo. Masa Krytyczna nie ma jednego, określonego organizatora, choć w jej promocję zaangażowane są lubelskie organizacje rowerowe i grupy takie jak Porozumienie Rowerowe, Rowerowy Lublin i wszyscy chętni rowerzyści.

Masa to społeczna, oddolna inicjatywa. Każdy uczestnik i uczestniczka powinni zadbać, by jechać zgodnie z przepisami i by ich rower spełniał wymagania kodeksu drogowego. Trasa przejazdu i miejsce zgromadzenia są uprzednio zgłaszane do Urzędu Miasta.

plakat masy 2

2018-05-22 21:01:09
(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. Nic poza powiększaniem korków. Korków, których tworzenie jest zarezerwowane dla jednego słusznego środka transportu.

 2. Muszą za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Dziwolągi ?

 3. Brawo za super temat – disco masa – I like it! Przyjadę z koleżankami 🙂 i z dziećmi – niech poczują klimat cudownych lat 80′.

 4. Super temat? Znowu to samo co kilka razy w miesiącu. Ile mozna!!! Jezdzijcie gdzieś po polach!!!

 5. Jan nierzetelny

  Żenada…. czas na obowiązkowe badania lekarskie dla pedalistów !!

 6. To jakaś próba dowartościowania, się? zrobię innymi na złość z kolegami zakorkujemy miasto rowerami?

 7. Będzie Sławomir? 😛

 8. Czy miłośnicy dwóch pedałów nie mogą sobie robić tych comiesięcznych wygłupów na ścieżkach rowerowych? Przecież jak jest dwa razy w roku parada samochodów lub motocykli nikt Wam pedaliści nie blokuje ruchu na ścieżkach.

 9. Sam od czasu do czasu wskakuję na kołowrotek ale fanatyzmu poprostu nie rozumiem. Kto się wogóle na to zgadza i zazwala na notoryczne blokowanie miasta przez tych popaprańców !!!