Usiłował udusić swojego 5-miesięcznego synka. Twierdził, że dziecko miało trzy głowy

41

Kilkumiesięczny chłopiec z Włodawy o mało nie stracił życia z rąk swojego ojca. Mężczyzna zaczął dusić dziecko, gdyż miał dostrzec u niego trzy głowy. Grozi mu dożywocie.

 

Wszystko wydarzyło się w ubiegłym tygodniu we Włodawie. W mieszkaniu przebywało 5-miesięczne dziecko wraz ze swoimi rodzicami. Gdy matka chłopca wróciła z toalety, zauważyła swojego partnera nachylonego nad chłopcem. Mężczyzna miał zaciśnięte dłonie na szyi dziecka i usiłował je udusić. Przerażona kobieta wyrwała chłopca z uścisku mężczyzny i uciekła do innego pomieszczenia, skąd zadzwoniła po policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 25-latka. W trakcie przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że gdy spojrzał na swoje dziecko, dostrzegł, że posiada ono trzy głowy. Wtedy postanowił udusić chłopca. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Zachowywał się jednak dość dziwnie, dlatego też został przetransportowany do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań. Jej wyniki wykażą, czy mieszkaniec Włodawy nie był pod wpływem środków odurzających.

Sprawą zajęła się także prokuratura. Wobec 25-latka zastosowany został tymczasowy areszt. Mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie zabójstwa swojego dziecka. Nie zostały mu jeszcze przedstawione zarzuty. Najpierw na temat jego stanu zdrowia mają się wypowiedzieć lekarze psychiatrzy. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu od 8 lat pozbawienia wolności, aż do dożywocia.

(fot. pixabay.com)
2017-05-22 22:00:45