Ważne: To poszukiwany mąż zamordowanej kobiety ucierpiał w pożarze samochodu w Kraśniku. Jest ciężko ranny (zdjęcia)

DSC09212

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania męża zamordowanej wczoraj 41-latki zostały zakończone. Mężczyzna został znaleziony w płonącym samochodzie w Kraśniku.

 

Mężczyzna, którego znaleziono w płonącym samochodzie na parkingu przy ul. Lubelskiej w Kraśniku, to mąż zamordowanej wczoraj w Lublinie 41-letniej kobiety. Poszukiwany on był przez policjantów z całego województwa. Jak już informowaliśmy, dzisiaj około 9:30 strażacy zostali poinformowani o płonącym samochodzie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogień wydobywa się z kabiny pojazdu.

W trakcie akcji gaśniczej, po otworzeniu bagażnika, zauważono leżącego tam mężczyznę. Natychmiast ewakuowano go w bezpieczne miejsce i udzielono mu pomocy medycznej. Ze względu na liczne obrażenia ciała, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci szybko ustalili, że płonący pojazd to poszukiwane przez nich od wczoraj volvo.

– Otrzymaliśmy informację, że na jednym z parkingów przy ul. Lubelskiej w Kraśniku pali się samochód, który jest w naszym zainteresowaniu. Widzieliśmy, że auto to jest przez nas poszukiwane. Wczoraj bowiem została już wytypowana osoba, która może mieć związek ze sprawą zabójstwa przy ul. Gęsiej w Lublinie. Znaliśmy markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym mężczyzna się poruszał. Dane te były przekazane wszystkim patrolom w województwie, łącznie z wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny – wyjaśniała nam Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

47-latek po wyciągnięciu go z płonącego auta był nieprzytomny. Policjanci oraz strażacy natychmiast udzielili mu pomocy medycznej. Niebawem odzyskał on przytomność. Z licznymi oparzeniami ciała został przetransportowany do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Tam jest pilnowany przez policjantów.

– Od początku zakładaliśmy wątek związany z zazdrością. Na chwilę obecną zbieramy materiał dowodowy. Obecnie za wcześnie jest mówić o zarzutach dla 47-latka – dodaje Renata Laszczka-Rusek.

Funkcjonariusze cały czas prowadzą intensywne śledztwo w tej sprawie. Dalsze czynności będą zależały od stanu zdrowia męża kobiety.

2018-02-21 12:08:31
(fot. lublin112.pl)