Kolejne święto dla miłośników żużla w Lublinie. W sobotę odbędzie się Speedway Euro Championship 2017

51

Zbliża się jedna z większych imprez dla miłośników żużla w Lublinie. W sobotę 16 września na stadionie MOSiR – Bystrzyca odbędzie się wielki finał cyklu Speedway Euro Championship 2017.

 

Szesnastu najlepszych żużlowców Starego Kontynentu wystartuje w najbliższą sobotę w Lublinie, aby na stałe zapisać do historii europejskiego żużla. W stolicy regionu odbędzie się bowiem ostatnia runda cyklu Speedway Euro Championship 2017. Na torze przy al. Zygmuntowskich do rywalizacji staną: Krzysztof Kasprzak, Mateusz Szczepaniak, Martin Smolinski, Kenneth Bjerre, Andzejs Lebedevs, Andrey Kudryashov, Vaclav Milik, Artem Laguta, Przemysław Pawlicki, Adrian Miedziński, Daniel Jeleniewski, Michael Jepsen Jensen, Leon Madsen, Andreas Jonsson, Mikkel Bech, Kacper Gomólski, Oskar Bober oraz Wiktor Lampart.

Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zmagań o tytuł najlepszego żużlowca w Europie. Warto przypomnieć, iż w poprzedniej edycji o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej cyklu SEC decydował nie tylko ostatni turniej, ale wręcz ostatni bieg. Wśród najlepszych zawodników Starego Kontynentu z dziką kartą wystartuje Daniel Jeleniewski, zawodnik Motoru Lublin.

Na czele tabeli w rywalizacji znajduje się dwóch zawodników Betardu Sparty Wrocław – Łotysz Andzejs Lebedevs oraz Czech Vaclav Milik. Ten pierwszy ma cztery punkty przewagi nad wiceliderem i jest na ten moment głównym kandydatem do zdobycia złotego medalu. Zaraz za prowadzącą dwójką, plasują się, zwycięzca z Güstrow – Artem Laguta oraz Andreas Jonsson, który stanął na podium na swoim rodzinnym torze w Szwecji i wysłał jasny sygnał, że liczy się w walce o medale. Obaj wspomniani żużlowcy mają realne szanse na to, aby po zakończeniu turnieju w Lublinie świętować swój sukces.

Plasujący się obecnie na piątym miejscu Krzysztof Kasprzak, ma sześć punktów straty do trzeciego i czwartego miejsca, które okupują Andreas Jonsson i Artem Laguta. Reprezentant Stali Gorzów jeździ solidnie, a najkorzystniej zaprezentował się w Gustrow, gdzie stanął na najniższym stopniu podium. Popularny „KK” ma doświadczenie z nerwowymi końcówkami. W poprzednim sezonie, walczył o srebrny medal z Vaclavem Milikiem i do wyłonienia lepszego był potrzebny wyścig dodatkowy.

Bilety na to wydarzenie zakupić można przez Internet oraz w sklepach Empik, Media Markt i salonach STS. Ceny biletów są następujące: normalny 55 zł, ulgowy 40 zł, normalny ze zniżką 40 zł. Na każdym karnecie klubowym Motoru Lublin, znajduje specjalny kod, który uprawnia do kupienia biletu normalnego w cenie ulgowego.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

50
(fot. nadesłane)
2017-09-13 14:10:41