Ważne: Dramatyczna akcja ratunkowa na obwodnicy Lublina. Młoda kobieta skoczyła z wiaduktu (zdjęcia)

55

Udało się uratować kobietę, która dzisiaj po południu skoczyła z wiaduktu nad obwodnicą. Strażacy w ostatniej chwili rozstawili skokochron. Desperatka trafiła do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut przed godziną 15 w Konopnicy koło Lublina. Jeden z kierowców, jadących starą drogą wojewódzką nr 747, zauważył przechodzącą przez barierki na wiadukcie nad obwodnicą młodą kobietę. Natychmiast się zatrzymał i pobiegł w jej kierunku.

Widząc, że ma do czynienia z desperatką, która zamierza skoczyć, natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Jak nam wyjaśniał, wraz z jeszcze jednym świadkiem, strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej, usiłowali przemówić kobiecie do rozsądku. Następnie negocjacje przejęli policjanci. Jedni rozmawiali z nią stojąc na wiadukcie, kolejni, z lubelskiej drogówki, na obwodnicy.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja i zespół ratownictwa medycznego. Kiedy policjanci przeciągali rozmowę, znajdującym się na dole strażakom udało się rozstawić skokochron, dzięki czemu kobieta, która zdecydowała się skoczyć, nie spadła na jezdnię. Wcześniej wstrzymano ruch pojazdów na obwodnicy.

Jak ustaliliśmy, 23 – letnia kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. W asyście funkcjonariuszy została przetransportowana do szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej w Lublinie. Policjanci ustalają teraz, co skłoniło mieszkankę gminy Konopnica do tak desperackiego kroku.

60

61

62

63

64

65
(fot. lublin112)
2018-02-12 16:13:35