Zrozpaczony biznesmen, z więzienia w Kambodży, prosił o pomoc

Dzięki czujności mieszkanki powiatu lubartowskiego i jednego z dziennikarzy lokalnej gazety nie doszło do wyłudzenia pieniędzy przez „biznesmena”, który miał być rzekomo w więzieniu w Kambodży. Sprawą zajmują się policjanci.

W lipcu tego roku kobieta poznała przez Internet mężczyznę, który przedstawił się jako biznesmen ze Szkocji. Mężczyzna opowiadał kobiecie, że wychowuje samotnie kilkuletnią córkę. Biznesmen napisał kobiecie, że wkrótce wyjeżdża do Kambodży.

Kiedy znalazł się na miejscu swojej „biznesowej” podróży, mężczyzna poprosił kobietę o pomoc. Okazało się bowiem, że wraz z córką został okradziony z dokumentów, gotówki oraz kart płatniczych. Na „szczęście” zdołał zakwaterować się w hotelu, gdzie została jego córka, on natomiast trafił do wiezienia, nie pisząc już o okolicznościach zatrzymania.

Co ciekawe, kontakt przez Internet miał dzięki jednemu ze strażników więziennych, który pozwalał korzystać mu z telefonu. Biznesmen prosił kobietę o pomoc w zorganizowaniu funduszy na wyjście z więzienia oraz pobyt córki w hotelu.

Kiedy kobieta odmówiła, mówiąc mu, że nie ma żadnych oszczędności, ten z kolei nie odpuszczał, prosząc ją dalej o zorganizowanie zbiórki pieniędzy, albo pomocy ze strony jakiejś organizacji charytatywnej. I takim sposobem list z prośbą o pomoc trafił do redaktora lokalnej gazety, który mając niemal stuprocentowe przekonanie o próbie oszustwa, postanowił zweryfikować tą informację u policjantów.

Kobieta powiedziała mundurowym, że nie czuje się ofiarą oszustwa, gdyż nie wysłała żadnych pieniędzy. Nadmieniła jednak, że poirytował ją fakt, że dała się nabrać na tą historię i że w przyszłości będzie ostrożniejsza w kontaktach z nieznajomymi.

2018-09-29 11:04:11
(fot. pixabay.com)

2 komentarze

 1. To jest dziwne , bo kobiety z natury wyglądają kasy OD faceta a nie odwrotnie a mimo to są takie egzemplarze u których można wyłudzić . Wszystkie moje koleżanki jak zobaczą ,że facet nie ma kasy to od razu ”zablokowany”

 2. Jakze musza byc spragnione faceta babsztyle aby wdawac sie w takie znajomosci..Js cierpię dolę…neszcze zbiorke chciala zorganizowc.?Niech jedzie do Niemiec..tam bezowych bez liku..i kazdy ją ukłuje jak będzie chciala

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie