Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zima w Lublinie. Problemy na wzniesieniach, ulice i chodniki pod śniegiem (zdjęcie, wideo)

Od rana na ulicach Lublina panują trudne warunki do jazdy. Kierowcy ciężarówek mają problemy z pokonaniem podjazdów na wzniesienia, a spore fragmenty ulic i chodników nadal znajdują się pod śniegiem, którego ciągle przybywa.

Od poniedziałkowego poranka kierowcy przemieszczający się ulicami Lublina nie mają łatwego życia. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu. Nadal wiele ulic i chodników jest pod śniegiem, nie lepsze warunki panują również na obwodnicy Lublina.

Kierowcy pojazdów ciężarowych mają problemy z pokonaniem podjazdów na wzniesienia, m.in. na ul. Diamentowej, Wrotkowskiej, al. Witosa czy al. Andersa. Nie lepiej mają piesi, którzy pokonują chodniki przykryte warstwą śniegu. Obecnie nie ma przejazdu na rondzie przy Makro, dwie ciężarówki zajęły dwa pasy ruchu i stoją w połowie górki.

Drogowcy uwijają się jak w ukropie, jednym fragmentem ulicy potrafią przejechać trzy, czy cztery pługi w ciągu kilkudziesięciu minut, ale po krótki czasie ulice znowu przykrywa warstwa śniegu.

Obecnie z powodu zablokowanej przez pojazdy ciężarowe ul. Wrotkowskiej, linie 6, 11 i 21 w kierunku ul. Nowy Świat kursują objazdem przez ul. Inżynierską i ul. Smoluchowskiego z pominięciem przystanku Lubella 02.

Jak przekazuje Czytelnik Jakub, pojazdy komunikacji miejskiej nie mogą zjechać do zajezdni przy ul. Grygowej, ponieważ na rondzie w pobliżu znajdują się dwa unieruchomione pojazdy ciężarowe.

 

 

 

 

(fot. Paweł, Damian, Kamil, Tomasz, Agnieszka, fot. wideo lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. Zrobiłem dziś ponad 300km i najgorzej było zgadnijcie gdzie… w Lublinie.

Z kraju