690 680 960

Zginęli w takich samych okolicznościach, spoczną we wspólnym grobie w Lublinie. Zamiast wiązanki, biała róża

W tym tygodniu odbędzie się ceremonia pogrzebowa 20-letniego Krystiana i 19-letniej Patrycji, którzy zginęli w takich samych okolicznościach. Byli parą, dlatego też ich rodzice zadecydowali, iż spoczną we wspólnej mogile.

Znany jest już termin pogrzebu 20-letniego Krystiana i 19-letniej Patrycji, którzy zginęli w wypadkach w Piotrawinie i Końskowoli. Zgodnie wolą obu rodzin, młodzi ludzie spoczną we wspólnej mogile. Ceremonia pogrzebowa została zaplanowana na najbliższy czwartek na godzinę 14.00.

Odbędzie się ona w kaplicy na cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak nam przekazano, rodzice Krystiana i Patrycji podjęli decyzję, aby na pogrzeb ich dzieci nie przynosić wiązanek kwiatów. Apelują, aby zamiast tego wziąć ze sobą białą różę.

Przypomnijmy, Krystian zginął w nocy z 10 na 11 kwietnia w Piotrawinie w gminie Jastków. Około godziny 2:30, na lokalnej drodze zjechał na lewe pobocze, a następnie samochód którym się poruszał uderzył w drzewo. Volkswagen stanął w płomieniach. Mieszkaniec Lublina spłonął w rozbitym aucie.

Zaledwie dwie doby później, w nocy z 12 na 13 kwietnia, miał miejsce podobny wypadek. Tym razem w Końskowoli kierowane przez 19-latkę auto zjechało na pobocze, a następnie uderzyło w drzewo. Pojazd również się zapalił. Życia Patrycji nie udało się uratować.

Oboje uczęszczali do tej samej klasy w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. W tym roku mieli zdawać maturę. Byli parą. Patrycja należała też do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Wyjaśnianiem okoliczności obu wypadków zajmuje się prokuratura.

(fot. lublin112)

43 komentarze

  1. Antoniego bym polecił – nowa komisja, byłoby zajęcie na 5 lat. Coś o bombach i te sprawy. Eh. Szkoda młodych, że tacy głupi byli – całe życie było przed nimi. Nie pierwsi i nie ostatni.

  2. Jezu 🙁 Jak przykro… 🙁 to jest taka sama miłość jak męża i moja….
    tylko że my na szczęście żyjemy….
    i zawsze wspiera nas nasza OGROMNA RODZINA

  3. ciekawi mnie tylko czy byli zaszczepieni..?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli