Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zerwane dachy, uszkodzone samochody i wiele wsi bez prądu. Powiat parczewski najbardziej ucierpiał podczas burzy

Blisko 200 interwencji związanych z usuwaniem skutków burzy zanotowali strażacy z naszego regionu. Najwięcej z nich było w powiecie parczewskim. W wielu przypadkach nie dało się dojechać we wskazane miejsce bez usuwania powalonych na drogę drzew i konarów.

Jednym z miejsc, gdzie opady deszczu oraz silny wiatr dały się we znaki mieszkańcom, jest gmina Siemień w powiecie parczewskim. Nawałnica łamała tam drzewa, część z nich zostało wyrwanych razem z korzeniami, do tego zrywała dachy. W niektórych przypadkach spadały one na sąsiednie posesje niszcząc przy tym zaparkowane tam samochody. Kilka aut zostało też uszkodzonych przez konary drzew.

Jak nam przekazano, straż pożarna nie nadążała z przyjmowaniem zgłoszeń. Łącznie w działaniach brali udział strażacy z JRG w Parczewie oraz z większości okolicznych jednostek OSP. Usuwaniem skutków niekorzystnych warunków pogodowych dowodziło kierownictwo Komend Powiatowej PSP w Parczewie, na miejscu był również zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Podkański.

Obecnie sytuacja ma być już opanowana. Udało się zapewnić przejezdność dróg, na których leżały połamane drzewa i konary, zabezpieczono też budynki, na których uszkodzone zostały dachy. Na ten cel Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Parczewie zadysponowało plandeki. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli obawiać się zapowiadanych kolejnych opadów deszczu.

10 komentarzy

 1. A ci co zaparkowali na czas burzy w lesie?

 2. W lesie nie mialo być drzew

 3. Ciekawe czy grzyby były tyle warte.

  • dopytaj doucz się doinformuj -potem pisz durne komenty -Dla Ciebie drzewa to od razu las? Auta stały w parku, ludzie łowili ryby na łowisku….

 4. Zerwane dachy, uszkodzone samochody i wiele wsi bez prądu, wszystko to powoduje wzrost popytu, pobudza gospodarkę kraju, wzmaga ludzką aktywność, chęć do działania.
  Same pozytywne cechy.

  • Tak jasne tylko Ty za to płacisz w pierwszej kolejności podniosą składki ubezpieczeniowe.

 5. Słynne drzewo z Parczewa całe i zdrowe?

 6. W czas Gra o Plon wykosił pola Parczewska klątwa nie zadziałała hehe

 7. zemsta matki boskiej nadrzewnej za antyklerykalny Parczew

Dodaj komentarz

Z kraju