Zbliża się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
13:06 15-02-2024 | Autor: redakcja
– To niezwykle ważna inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób doświadczających przemocy, zwłaszcza w rodzinie, oraz zagrożonych tym zjawiskiem. Dlatego Miasto Lublin każdego roku włącza się w akcję, oferując mieszkankom i mieszkańcom interdyscyplinarną pomoc w tym zakresie. W ramach realizowanych działań dyżury pełnią przedstawiciele m.in. miejskich instytucji, Policji, Prokuratury, oświaty, ochrony zdrowia czy kuratorów sądowych. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.
Dyżury specjalistów
Tak jak co roku, w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” dyżury będą pełnić m.in. specjaliści z Zespołu Interdyscyplinarnego, Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Sądu Rejonowego Lublin-Wschód, Sądu Rejonowego Lublin-Zachód, Prokuratury Okręgowej oraz Prokurator Rejonowych w Lublinie. Szczegółowy harmonogram dyżurów eksperckich znajduje się na stronie lublin.eu w zakładce Mieszkańcy.
– Akcja skierowana jest do osób zagrożonych przemocą, pokrzywdzonych przestępstwem, ale także do świadków takich zdarzeń i wpisuje się w realizację Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Lublinie na lata 2021-2025. Zachęcamy do skorzystania z oferowanej pomocy. Wszystkie porady i konsultacje świadczone są bezpłatnie – mówi Adam Mołdoch, Zastępca Dyrektora Centrum Interwencji Kryzysowej, Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Lublinie.
Prelekcje dla uczniów
W ramach zaplanowanych działań przewidziano także prelekcję dla uczennic i uczniów klas czwartych i piątych poruszającą tematykę przemocy. Spotkanie rozpocznie się we wtorek (20 lutego) o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Zuchów 1. Z kolei w piątek (23 lutego) odbędą się warsztaty na temat rozpoznawania objawów i przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, skierowane do pracowników Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną. Oba wydarzenia poprowadzą doświadczeni psychologowie Centrum Interwencji Kryzysowej.
„…mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, porad psychologicznych czy konsultacji z ekspertami” oraz garnki z funduszu sprawiedliwości
Z funduszu sprawiedliwości to jakiś system się kupi😉
Z funduszu dla tych osób został zakupiony Pegasus. Mogą skorzystać z Pegasusa.
Pegasusa najbardziej obawiają się złodzieje i oszuści z peło
Przełącz kanał TV, zobacz i dopiero wtedy „daj głos”.
No na pewno. W Polsce potrafi się ofiarę przestępstwa skazać ??!!!. Więc o czym my mówimy ?.
Pieniędzy dla pokrzywdzonych brak, ale za to koła gospodyń wiejskich dzięki nowym garnkom podgrzeją bigos, którego Ziobro narobił.
Stworzył ziobro taki system pomocy poszkodowanym.
Nazywa się to fundusz sprawiedliwości.
To ten sam fundusz z którego wspierali bakiewicza niedorobionego, jak i również kupili Pegasusa.
Z tego samego funduszy suwerenna wyprowadzała kasę na prawo i lewo.
Wszędzie tylko nie tam gdzie mieli 🤣