690 680 960

Zatrzymała się na drodze ekspresowej, aby nakarmić dziecko

W środę na drodze S17 policjanci zauważyli pojazd stojący na pasie wyłączonym z ruchu. Ja się okazało, kierująca zatrzymała samochód, aby nakarmić dziecko.

Wczoraj policjanci z Puław patrolujący drogę ekspresową S17, tuż za zjazdem na Kurów zauważyli stojący na pasie wyłączonym z ruchu pojazd osobowy marki Seat. Samochód nie był odpowiednio oznakowany, a mundurowi myśleli, że doszło do awarii. Jak się okazało, przyczyna była zupełnie inna.

Na tylnym siedzeniu seata siedziała 24-latka i karmiła niemowlę. Kobieta oświadczyła, że dziecko w trakcie jazdy zaczęło płakać, więc zatrzymała się, żeby je nakarmić, a następnie chciała dalej kontynuować jazdę.

Policjanci, mając świadomość zagrożenia jakie stwarza nieodpowiednio oznakowany samochód na drodze ekspresowej, ale także specyfiki sytuacji, zadbali o właściwe oznakowanie i oświetlenie jej samochodu, czekając w radiowozie aż kobieta skończy karmić dziecko.

Policjanci ostrzegają i przypominają – na drogach szybkiego ruchu obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju!

(fot. Policja Puławy)

95 komentarzy

 1. stanąć na ekspresówce. prawo jazdy w chipsach znalezione gówniara za kółkiem, zresztą 24 lata to wszystko mówi za siebie

 2. Dziecko głodne ok trzeba nakarmić, ale ono jest TYLKO głodne. Takie zachowanie i narażanie życia i zdrowia swojego , dziecka i innych uczestników ruchu przez chwilowy płacz dziecka nie ma sensu . Policja owszem pomogła i brawo jej za to ale mandat być powinien również.

 3. Ta kobieta to zły kierowca, powinna jeździć komunikacją lub niech ją ojciec dziecka wozi czy kto tam.Nieodpowiedzialna matka-nie gadać że dziecko może bezdechu dostać-gdyby moje dziecko robiło takie akcje to na pewno bym się w trasę sama nie wybierała.Jak ma chore dziecko to niech ojciec wozi a baba siedzi z tyłu, normalnie można na odwrót,tatuś z tyłu ale akurat ta konkretna baba za kierownicą być nie powinna. Policja zamiast ocieplić wizerunek to staje się śmieszna przez takie akcje jak ta czy dostarczanie tortów urodzinowych. Mało tego przekaz jest prosty, prawo nie jest równe dla wszystkich.To bardzo smutny artykuł.A po za tym jest akcja zostań w domu.Jessica na pewno nie wiozła Brajanka do przedszkola, jeszcze sie *** *** wozi.

 4. Chodzi mi o to że każdy łamie przepisy a udaje wzór cnut i praworządnych obywateli . Miałam okazję jechać wtedy gdy rząd wprowadził ograniczenia. Na początku tych ograniczeń. Kierowcy jadący w terenie zabudowanym że 120 w dodatku środkiem jezdni bo mały ruch . Ciekawe ilu nie zatrzymuje się przed znakiem stop jak nikt nie jedzie ale prawić morały krytykować każdy potrafi. Może ta osoba nie wiedziała że jest jakiś tam zjazd. Nie piszą skąd była

 5. No tak, ludzkie zachowania policji sa tak rzadkie, ze staja sie medialna sensacja.

 6. Widzę, że policja interpretuje przepisy jak chce, karze kiedy chce. Jakbym się zatrzymał wypróżnić to by był mandat. A tak- wystarczy dziecko i już można stać gdzie się chce! Brawo policja, oby więcej takich akcji! Róbcie jak wam się wydaje zamiast przestrzegać prawa, najprostsza droga do powrotu poprzedniego ustroju. Rzygać się chce.

 7. > dalej kontynuować

  Pisać każdy może…

 8. Ludzie, dajcie na luz! Oczywiscie ze kobieta nie powinna robic takich akcji, ale nie wydaje mi sie ze ten czyn to wysokie prawdopodobienstwo utraty czyjegos zdrowia patrzac na zdjecie, dlatego popieram postawe policji. Wszedzie na zachodzie takie zachowanie policji jest na porzadku dziennym a u nas nadal dziwi.

 9. Tak pewnie myślała pewna pani która zatrzymała się na autostradzie za bramkami po czym wjechała w nią ciężarówka. Efekt? Śmierć kierowcy osobówki. Ale co tam, przecież niskie prawdopodobieństwo jest nie? 😉 Łatwo się pisze sprzed kompa rozprawiając o nieswoim bezpieczeństwie. Na drogach typu A i S jest zakaz zatrzymywania się poza sytuacjami typu awaria pojazdu, kto tego nie kuma nie powinien mieć prawa jazdy.

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas