Zamierzają cały czas przechodzić przez przejście. Lubelskich kierowców czeka ciężkie popołudnie

Wszystko wskazuje na to, że w piątkowe popołudnie może dojść do paraliżu komunikacyjnego w znacznej części Lublina. Mieszkańcy zablokują jedną z ulic.

Zapowiadany przez mieszkańców dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie piątkowy protest, jest wciąż aktualny. Jak już informowaliśmy, postanowili oni przeciwstawić się rozjeżdżaniu wąskich uliczek przez ciężarówki. Po zamknięciu przebudowywanego skrzyżowania ul. Krochmalnej i Diamentowej, ruch pojazdów został skierowany objazdem przez ul. Ciepłą i Betonową. Jak wyjaśniają mieszkające tam osoby, otrzymali ono zapewnienia, że obok ich domów poruszać się będą tylko samochody osobowe. Ustawiono odpowiednie oznakowanie, autobusy skierowano prowizoryczną drogą obok stacji paliw, zaś ciężarówki przez ul. Nadbystrzycką i Muzyczną.

Tymczasem wielu kierowców nie zwracając uwagi na oznakowanie wjeżdżało ciężarówkami w nieprzystosowane do tego uliczki. W efekcie oprócz zagrożenia bezpieczeństwa, mieszkańcy mówią o pękających ścianach i trzęsących się budynkach. Rozjeżdżone zostały chodniki oraz trawniki, gdyż tak duże gabarytowo auta nie mieszczą się na wąskiej jezdni. Problem był wielokrotnie zgłaszany policji, jednak niewiele to dawało, gdyż w ubiegłym tygodniu większość funkcjonariuszy Ruchu Drogowego przebywała na zwolnieniach lekarskich.

W końcu mieszkańcy powiedzieli dosyć. Postanowili pokazać swój sprzeciw zapowiadając na najbliższy piątek ciągłe spacerowanie po przejściu dla pieszych, w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Do Urzędu Miasta wpłynęło zgłoszenie organizacji zgromadzenia publicznego. Zgodnie z deklaracjami, o godzinie 15 wyjdą na przejście na wysokości kościoła. Będą nim spacerować do godziny 16. W planach jest przepuszczanie pojazdów co kilka-kilkanaście minut. Protest ma potrwać godzinę. Kolejne zaplanowano na poniedziałek, środę i piątek w przyszłym tygodniu.

Aby uporządkować ruch w tym miejscu od wtorku policjanci i strażnicy miejscy bacznie obserwują poczynania kierowców w tym miejscu. Mundurowi zwracają uwagę na to, aby w ul. Betonową i Ciepłą nie wjeżdżały auta inne niż osobowe. Patrole ustawione są z obu stron, co ma sprawić, że kierowcy większych pojazdów będą zawracani bądź też kierowani inną trasą. Jak jednak twierdzą mieszkańcy, kiedy tylko patrole odjadą, wszystko wraca do normy.

(fot. lublin112)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. A ja rowerem przez ulice Betonowa i Ciepła mogę jechać..?/

  • możesz jedź

  • dobry pomysł…na „zajezdnię” pod moimi oknami wpuścimy tylko riksze…bo końcowy przystanek na Zbożowe, na który zajeżdżały 2 autobusy, teraz zajeżdża 7….a ma być 10…pod naszymi oknami zrobili zajezdnię…dla całego osiedla Botanik…na dodatek kierowcy nie wyłączają silników…. potrafi od 2 do 4 stać jednocześnie z włączonymi silnikami…
   też się przejdziemy na przejściu i żaden autobus na pętle nie wjedzie…

 2. 100% poparcia dla mieszkańców Betonowej i Ciepłej. Tam jest ograniczenie do 3,5 tony (znaki stoją jak byk), a przebudowa skrzyżowania Krochmalnej i Diamentowej nie ma nic do tego i tego ograniczenia nie znosi.

  Nie jest ich troską i zmartwieniem, że władze Lublina najpierw robią, a potem myślą.

  • Żuk do paki !!! Miasto Inspiracji hehe Na biletach se napisali „inspiruje nas wolność” BO NIE SIEDZICIE ZA KRATAMI !!! Maszt nawet fajny ale za taką kasę można postawić DOM Z WYKOŃCZENIEM !!!!!! A tu kawałek rur trochę fundamentu a reszta na kontach złodziei

   • @mur czy pisząc „a reszta na kontach złodziei” masz na myśli tych co wymyślili ten masz?
    To może pora odsunąć ich od władzy i wsadzić do więzienia 🙂

    • W Polsce każda władza kradnie !!! Lekarze, prawnicy, politycy, bezkarni !!! A za batonik szarego człowieka się wsadza do paki!!!

 3. Nie można się przemęczyć parę miesięcy, żeby później korzyść mieli wszyscy mieszkańcy Lublina. Niestety gdzieś trzeba ten ruch puścić. Zamknijmy całe miasto dla samochodów.

  • A czytać ze zrozumieniem to potrafimy? Chodzi o ruch ciężarowy… Ja ich w pełni popieram, ta zawalona studzienka na rogu mówi sama za siebie co tam się dzieje. Jadąc tamtędy wczoraj wieczorem widziałem poczynania Mirka z rejestracją LU jak w piękny sposób na pustej drodze jego kilka ton za dużo pospacerowało po chodniku i nie mówię tutaj o jednej osi… Wystarczy, że Policja się zawinie i cwaniaków nie brakuje.

  • „Nie można się przemęczyć parę miesięcy, żeby później korzyść mieli wszyscy mieszkańcy Lublina.”

   Jak to fajnie zmuszać do męczeństwa innych dla swojego interesu 🙂

 4. Czy w ZDM nie ma naprawdę osoby myślącej?
  Czy tak trudno jest zmienić organizację ruchu – zrobić dodatkowy pas ruchu aby szybciej się przejeżdżało przez ten remont?

 5. A co na to chłopcy radarowcy? Nie zamierzają sterować ruchem?, czy bedą się bezczynnie przypatrywać jak chołota utrudnia życie uczciwym ludziom?

 6. I dobrze!!! Ja bym blokowal caly dzien a trzymal ciezarowki i patrol policji do tego albo itd i kilka tysi mandatu! Zawodowi kierowcy i znakow nie znaja?! Po 5 tysi burakom!!! Tepic ich!!!

 7. Co za bydło tam mieszka banda brudasów

  • dlaczego tak myślisz. Myślicielu

  • Podaj adres to zniszczę twój dom. W końcu jak komuś ściany pękają a ty go obrażasz to nie masz też nic przeciwko żeby twój został zniszczony. W końcu nie jesteś „bydło i brudas”, prawda?

 8. Podpis jest wymagany

  I bardzo dobrze ! Jestem ciekawy co wymyślą kierowcy którym przyjdzie stać w korku przed protestującymi. Będą zawracać ciężarówkami?

 9. A policja to niby od czego jest – niech kieruje ruchem – również pieszych, żeby nie blokowali przejazdu !!!

 10. Czy przez to NIBY prowizoryczne gardziołko dla ZTM koło stacji paliw nie można by było puścić objazdu ? Tylko o cztery metry poszerzyć i przecież można jechać i ulżyć mieszkańcom ul Betonowej i Ciepłej

 11. Banda patusów

 12. Postawić bramki w postaci dwóch pionowych słupów, aby mieściły się tylko osobówki, a ciężarówki nie.

 13. Remont źle dziury źle . Zwinąć całkiem asfalt od areny niech sobie wtedy chodzą i przechodzą.

 14. jA PIKOLE A JA DZIŚ BEDE JECHOŁ TAM CIAPKIEM CIEKAWE CZY MNIE MIESZKANCY PUSZCZU HMMM

 15. Franiu, coś dla Ciebie fanatyku PdP.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online