Założył konto „inwestycyjne”, stracił 125 tys. złotych

Mieszkaniec Zamościa znalazł ogłoszenie o możliwości inwestowania pieniędzy. Mężczyzna przekazał swoje dane oszustom, a ci przelali z jego konta łącznie 125 tys. złotych.

Mieszkaniec Zamościa powiadomił policjantów o oszustwie, którego padł ofiarą. 59-latek znalazł ogłoszenie w sieci o możliwości zainwestowania pieniędzy. Wszedł w link, który przekierował go na stronę firmy. Następnym krokiem było podanie swoich danych, wysłanie zdjęcia dokumentu, założenie konta inwestycyjnego i włata 250 euro. Pokrzywdzony wykonał te polecenia.

Następnie mężczyzna odebrał telefon od kobiety, która uprzedziła, że do 59-latka będzie dzwonił pracownik firmy inwestycyjnej, który nauczy go jak pomnażać pieniądze. Po pewnym czasie zadzwonił zapowiadany mężczyzna. Oszust poleciał 59-latkowi zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi pulpitu, udostępnienie rozmówcy kodu dostępu oraz zalogowanie się na konto bankowe.

Pokrzywdzony wykonał polecenia, widząc jak rozmówca na jego koncie wykonuje operacje finansowe. Jak się dowiedział 59-latek, takie miały być procedury tego „inwestowania”. Przelewy miały być niezbędne do zabezpieczenia konta inwestycyjnego oraz transakcji. Pieniądze miały wrócić do pokrzywdzonego po uwierzytelnieniu jego konta. Kiedy oszust wykonywał przelewy pokrzywdzony za każdym razem zatwierdzał ich wykonanie.

Po pewnym czasie 59-latek zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustów. Zadzwonił do banku, gdzie zablokował konto i kartę, po wizycie w placówce dowiedział się, że z jego konta w kilku przelewach wypłacono łącznie 125 tysięcy złotych. Policjanci ustalają okoliczności tego oszustwa.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Ja nawet pracownikom banku nie wierzę, gdy namawiają na inwestycje. Jeśli bank boi się zainwestować bezprocentowe pieniądze, to klient ma ufać jego poczynaniom?

 2. Nadmierny apetyt na cudowne rozmnażanie pieniędzy już nie jednego pozbawił gotówki przygotowanej na tzw. czarną godzinę.
  Pamiętacie Tuskowy Ambergold ?

  • co ty porównujesz Ambergold uwierzytelniany przez Tuska do klikniecia w link na komputerze

 3. N-ty raz!!! Człowiek imie obsługiwać komputer, do „internetów zagląda”, na zegarku też pewnie się zna i… daje się tak zrobić😃

 4. Bo Polak to sie na wszystkim ” zna” widać nie na wszystkim.

 5. wyborca hołowni 2050

 6. To kara za to, że oszczędzał. mógł jeździć na porządne wczasy, ostro imprezować zamiast kisić kasę na starość. To co odłożysz ukradnie złodziej albo państwo. Na całym świecie tyle narobione długów, że prędzej czy później będzie reset. Trzymanie teraz gotówki to głupota.

 7. Codziennie słyszymy o oszustwach na wnuczka, policjanta, kryptowaluty itp. ciekawe ile osob się nie zgłasza bo miało albo lewa kasę albo się wstydzi. Swoją drogą oszuści dobrze kombinują, co strzal to mniej więcej koło 100 tys w razie czego posiedzą ze 4 lata (może) albo i nie posiedzą, przerobią 20 głupków w całym kraju (żeby tylko) i można się brać za jakieś legalne interesy.

 8. Mocno inwestycyjne, 125 tys zarobku przy minimum pracy

 9. nie doczytal kto ma na tym zarobić XD

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku