690 680 960

Z kraju: Poraził ich prąd z betoniarki. Ojciec i syn nie żyją

W sobotę w miejscowości Grodków w województwie opolskim doszło do tragicznego zdarzenia. 44-latek i jego 15-letni syn, podczas prac remontowych, zostali porażeni prądem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 13:30 na prywatnej posesji w Grodkowie w województwie opolskim. 44-letni mężczyzna wraz z 15-letnim synem prowadzili prace remontowe. Obaj zostali odnalezieni nieprzytomni przy betoniarce, po tym jak poraził ich prąd.

W zdarzeniu ucierpiała także kobieta, która chciała ratować poszkodowanych i próbowała odciąć dopływ prądu do urządzenia. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować 44 i 15-latka. Porażona prądem kobieta jest przytomna.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

2018-07-21 17:44:43
(fot. ilustr. lublin112.pl)

23 komentarze

 1. Cieee, choroba !

  Niejako przy okazji przypomnę, że prąd jest jednym z wielu dobrych sług, ale jeśli nieodpowiednio się z nim obejść, potrafi być od cholery złym panem.

 2. Często widzę jak startuje a potem Wy piszecie o takich przykrych sytuacjach….
  Tak trochę dziwnie się to czyta…

  • bb nie piszę do Ciebie, ale tylko po to, żeby powiedzieć żeby nie czytać tego gów.na poniżej. Zginęli ludzie a tam poniżej… ku.. jakieś niedorozwinięte komentarze. Ludzie co z wami? Wpisy po 18 a wyglądają już jakby autor był naćpany lub pijany. Czy to napisały dzieci 10+ czy taki jest poziom dzisiejszego społeczeństwa?

 3. Cyt.
  „Z kraju: Poraził ich prąd z betoniarki”
  Drodzy dziennikarze, prąd nie bierze się z betoniarki 🙂 Pewnie wszyscy jesteście prof. magistrami a ja prostak po zawodówce 🙂 Z tymże ja znam życie a Wy ?

  • Co jeśli betoniarka miała przebicie i zostali porażeni przez dotknięcie metalowego elementu betoniarki ?

  • Nie jestem wykształciuchem ani Miodkiem ale drażnią mnie takie „dziwne” bezmyślnie powtarzane tytuły !

   • Bo przecież światło = energia = napięcie = prąd 😉

    BTW mawiają że tyle osób ginie od 230V, co przeżywa spotkanie z 400V. Domniemywam że betoniarka była właśnie na trojfozowa.

    • Ale napięcie doziemne w Polsce to 230V Żeby poraziło 400, trzeba by dotknąć dwóch przewodów fazowych jednocześnie. Porażenia 400V zdarzają się niezwykle rzadko. Najczęściej 230 i woda.

    • Docent twoje odkrycie jest na miarę Einsteina xD

  • Faktem jest, że prąd, który ich poraził przepływał przez betoniarkę, więc co złego jest w takim sformułowaniu?

 4. Na wichurach szkoda kasy na porządna instalacje elektryczna..kable ciągnięte po ziemi w nie jednym miejscu łączone prowizorycznie i nie takie jakie być powinny a do tego zamiast bezpieczników gwoździe w nich lub druty o przekroju gdzie się stosuje w stacjach transformatorowych..Stodoły,chlewnie,zagrody i innego typu pomieszczenia zwisają żarówki wprost nad głowami gospodarza na samych przewodach bez żadnych osłon i nie przymocowane do ścian lub sufitów…A gniazda na ścianach sytuacja identyczna..Nie wierzycie..??..To sobie pojedzcie i pooglądajcie nie jedno gospodarstwo..Za głowę się złapiecie a potem lament i płacz bo szkoda było kasy na Wyłącznik Różnicowoprądowy…!!!!

  • No niestety jest sporo racji w tym co napisałeś.

  • Onanis Samokopulos

   Cieniasy – 230, czy 400V ubiło??? Pokolenie słabego serca pada jak muchy, więcej chowania pod kloszem poproszę…

 5. Na wichurach poprostu ludzie zapierd..ją i dlatego są wypadki .A wy mieszczuchy siedzicie całe dnie w czterech scianach przed telewizorem to co sie wam może stać ?

 6. to wina Szydło

 7. z prondem żartów ni ma , połaskotało ich z deczka ale po co jeszcze kobita tam lapy pchała

  • Ty byś się nie pchał chcąc ratować swoich bliskich ,w takich sytuacjach trudno pozbyć się emocji i działać z zachowaniem ostrożności ,podejrzewam że jeden z tych dwóch zginął ratując drugiego,nie musiał być duży prąd ,skoro zabezpieczenie nie zadziałało,aby zatrzymać lub poruszyć serce nie trzeba aż tak wiele.Wiem bo w rodzinie ktoś już zginął od podłączonego prostownika,mimo natychmiastowej pomocy

 8. Boże dlaczego ??? Tylu przy sklepach czeka na dzień ostateczny…Kurde ciągle się zastanawiam dlaczego ????????

 9. zwarcie między fazami, a różnicówka nie zadziałała-dziwne, na pewno nie zabiło ich 230V

  • jak mogło porazić ich zwarcie międzyfazowe? Z pewnością doziemienie ich poraziło i być może jednego a drugi nieumiejętnie go ratował poprzez odciągnięcie a nie odłączenie zasilania.

 10. Przykra sprawa i wielka tragedia .Ale…..Przyczyna zapewne jak w 99% takich wypadków …czyli brak podstawowego zabezpieczenia instalacji .Zwykły wyłacznik róznicowo prądowy za ok 50zl w wersji trójfazowej ,który stosuję od dobrych 20 lat i nie ma opcji zeby kogoś poraził prąd który w wyniku jakiejś „prowizorki ” czy przebicia pojawi się na metalowych częsciach obudowy jakiegokolwiek urzadzenia elektrycznego

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin