Wysyp potrąceń w piątkowy wieczór. Trzy z nich miały miejsce w Lublinie i okolicach

Trzy wypadki z udziałem osób pieszych miały miejsce wieczorem w Lublinie, Dąbrowicy i Miłocinie. Poszkodowani trafili do szpitali.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 18 na ul. Elsnera w Lublinie. W rejonie szkoły samochód osobowy potrącił pieszą. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący dodgem mężczyzna wyjeżdżał z ul. Żywnego i wykonywał manewr skrętu w lewo, w kierunku Choin. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił ok. 60 letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię.

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest pas jezdni w kierunku ul. Związkowej.

To nie jedyne potrącenie w ostatnich godzinach. Do dwóch kolejnych doszło na drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów. Pierwsze miało miejsce w Dąbrowicy w rejonie skrzyżowania z drogą do Uniszowic, kolejne w Miłocinie. Poszkodowani trafili do szpitali. W obu miejscach pracują policjanci.


(fot. lublin112)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Słaba widoczność, ślisko i nie widoczni piesi robią swoje.

 2. Mam przejście to idę niech staje…. Zgroza ludzie myślenie nie boli

  • Ciekawe, gdzie ma pieszy przechodzić przez jezdnię, jeśli nie na przejściu?

  • Aaron Fleischman

   @Bark, no tak, to rzeczywiście oburzające, że piesi mają czelność korzystać z pierwszeństwa, które daje im przejście dla pieszych. Jak oni śmią?? Tak samo ci kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie na zielonym świetle. Widzi zielone i po prostu jedzie. No jak tak może być???

 3. Uwaga, pojawił się już pierwszy ekspert z jak zawsze swoją jedynie słuszną logiką. Kierowcy to zabójcy polujący na pieszych i basta. Dla nich nie ma usprawiedliwienia w razie potrącenia. Oni z premedytacją wjeżdżają w pieszych, a reguły ich, czyli pieszych, zachowania PRZED I W TRAKCIE korzystania z pdp to są jakieś bajeczki dla nomen omen potłuczonych. Najciekawsze, że te reguły dalej obowiązują i są zgodne z prawem i zdrowym rozsądkiem. Wyguglujcie je, a się mocni zdziwicie.

  • @rider
   […] Kierowcy to zabójcy polujący na pieszych i basta […]

   Sprostowanie… Nie myl kierowców z idiotami bez wyobraźni…

 4. Drodzy czytelnicy w życiu jak i w ruchu drogowym należy przestrzegać zasady OGRANICZONEGO ZAUFANIA!!! Ja przed każdym przejazdem kolejowym się ZAWSZE zatrzymuje i rozglądam, dopiero przez niego przejeżdżam. Taka sama zasada powinna obowiązywać pieszych przechodzących przez PDP, ponieważ w starciu z samochodem mają takie same szanse jak moje auto w starciu z pociągiem- czyli żadne. Co mi na nagrobku napiszą? ZGINĄŁ BO „miał zielone”, „miał pierwszeństwo” czy „powinien mu ustąpić”… Będąc pieszym i przechodząc prze PDP zawsze obserwuję pas ruchu na którym się znajduję, obserwując reakcję kierowcy i pojazdów za nim będąc gotowym na szybką reakcję – mam świadomość, że jestem „startującą kaczką do lotu na strzelnicy w otoczeniu myśliwych”. Jeśli myślisz, że masz pierwszeństwo i to kierowcy mają uważać na Ciebie – przechodzisz beztrosko przez PDP to powinieneś wypełnić deklarację dawcy narządów + w/w napis na nagrobek, ponieważ to nie kwestia czy Cię potrąci samochód, ale kiedy Cię potrąci samochód…. i co z tego że będziesz miał wtedy pierwszeństwo?!?! nie uchroni Cię to przed śmiercią lub kalectwem do końca życia.

  • Nic dodać, nic ująć.
   Tak powinna wyglądać pierwsza wypowiedź prowadzącego zajęcia na przyszłych, wznowionych lekcjach zasad ruchu drogowego w pierwszych klasach szkół podstawowych.

   • Biorąc pod uwagę statystyczny profil pieszych potrąconych na PDP… takie lekcje powinny się odbywać w szkole rokrocznie w każdej klasie, jedna godzina może wystarczy…

    Ponadto nie zaszkodziłoby drukować samouczek prawidłowego zachowania na PDP na przykład na rewersie paragonu z zakupów w markecie (Biedra, Stokrotka, Lidl itp.) jako lektura przypominająca np. w okresie jesienno-zimowym.

    Myślę, że taki nadruk na rolki do kas to nie duży wydatek…

    • „…takie lekcje powinny się odbywać w szkole rokrocznie w każdej klasie, jedna godzina może wystarczy…”
     Zamiast jednej z dwóch godzin religii…

  • Aaron Fleischman

   @pepe, świetnie. Być może będziesz miał kiedyś okazję opowiedzieć o swoich przemyśleniach prokuratorowi albo sędziemu, kiedy – kierując się nimi, a nie prawem o ruchu drogowym – zabijesz na przejściu pieszego.

 5. Z przejść dla pieszych korzystają również niewidomi i niedowidzący, starzy, schorowani, zniedołężniali. Jak mają przejść, jeśli sami mają własne problemy, a jeszcze muszą przewidywać i myśleć za kierowcę?

  Kierowca niech się stosuje do obwiązujących przepisów a problem z potrąceniami pieszych na pasach sam się rozwiąże.

  • „Kierowca niech się stosuje do obwiązujących przepisów a problem z potrąceniami pieszych na pasach sam się rozwiąże.”
   Masz rację.
   Ale stosujemy prawo literalnie OK? 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja