Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Włoski inżynier Arnold obiecał zabrać 75-latkę na egzotyczne wakacje. Nie ma pieniędzy, nie ma wakacji

Mieszkanka powiatu łukowskiego padła ofiarą oszusta podającego się na włoskiego inżyniera. Na szczęście o jej internetowej znajomości dowiedziała się córka 75-latki. Seniorka zdążyła jednak przelać znajomemu kilka tysięcy euro.

Łukowscy policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 75-latka z Łukowa. Córka pokrzywdzonej kobiety poinformowała mundurowych o nawiązanym przez jej mamę internetowym kontakcie z pochodzącym z Włoch inżynierem. „Arnold” – bo tak się przedstawił – miał pracować na platformie wiertniczej i postanowił przekazać swoje oszczędności nowopoznanej przyjaciółce.

Wykorzystując popularne komunikatory zwierzał się 75-latce i roztaczał przed nią uroki egzotycznych wakacji. Arnold pisał do kobiety o wysłanej je paczce w której miało być 500 tysięcy euro. Nie trudno domyślić się, że kobieta musiała uiścić „opłatę operacyjną”.

Zmanipulowana kobieta początkowo wpłaciła na konto Arnolda 300 euro, a po dwóch dniach już 1200 euro. Mimo wpłat paczka z pokaźną gotówką nie dotarła do 75-latki, ale to nie obudziło jej czujności. Mimo to, kobieta wpłaciła ponad półtora tysiąca i jeszcze dwa tysiące euro na zastępstwo za inżyniera na platformie wiertniczej. Tylko wtedy Arnold mógł „wziąć” urlop i spędzić z nią egzotyczne wakacje.

Na szczęście o internetowej przyjaźni 75-latki z włoskim inżynierem dowiedziała się jej córka, która natychmiast zerwała „znajomość” i o oszustwie poinformowała łukowskich mundurowych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

27 komentarzy

  1. Perché niente soldi per Giacomo?

  2. W tym wieku babcia nie powinna już liczyć na żadne pukanko

  3. Ale co poniektóre baby są głupie i naiwne, wystarczy kilka miłych słówek, parę komplementów i baba zahipnotyzowana jest

  4. … dużo taniej , i to w dowolnym rozmiarze i w dowolnym kolorze

  5. Głupota bab z prowincji biję rekordy notorycxnie.

  6. Zawsze z moją mama mamy niezłą polewkię jak czytamy takie newsy. Kompletnie mi nie szkoda takich ludzi wręcz kibicuję „oszustom” za operatywność. Nasz kraj to niestety kopalna ludzi głupich i nie wyedukowanych przez dzieci i wnuki.

    • Żebyś tylko się nie zdziwił gdy szanowna twa Mamusia zapozna „doktora z misji kosmicznej”.

  7. Mimo wszystko staruszka nie powinna rezygnować. Przecież szanse na cudowne, egzotyczne wakacje jeszcze są, i to całkiem spore. Musi tylko szybko zainteresować się jakimś amerykańskim generałem, a co najmniej lekarzem na misji w Jemenie, który dodatkowo przyśle jej paczkę z diamentami. A pieniądze na opłaty operacyjne zawsze może gdzieś pożyczyć ?????

  8. Takie właśnie głosują na po, pustaki za to pienkne i na czasie ha ha ha, wyzwolone

Dodaj komentarz

Z kraju