Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)

Do poważnego wypadku doszło w Wigilię na jednej z ulic Mielca. Kierowca pojazdu osobowego dosłownie „zmiótł” rowerzystkę, która wjechała jednośladem na przejście dla pieszych.

Kierująca rowerem jechała najpierw chodnikiem i bez zatrzymywania się wjechała na pasy. Po chwili doszło do zderzenia z samochodem.

Nieprzytomną kobietę zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala. Nagranie momentu wypadku opublikował serwis hej.mielec.pl.

Ku przestrodze!

(fot. YouTube wideo hej.mielec.pl)

54 komentarze

 1. Po co mi mózg mam rower!!!

  • Odezwał się ten, który nigdy na rowerze nie jeździł.

   • @Franio Cóż, cholernie ciężko przełknąć tak gorzką pigułkę, ale zachowanie starej baby jest totalnym brakiem jakiegokolwiek rozumu. Mielec to w końcu nie jest jakaś wioska, że na drodze każdy robi co chce i auta jeżdżą raz na godzinę. Tym razem jej się nie udało, bo trafił się pirat drogowy, który nieźle zap… nie zwalniając w ogóle przed przejściem. Ale to już inny paragraf.

 2. To nagranie powinien proboszcz w niedzielę po mszy wyświetlić wszystkim babciom jeżdżącym rowerami. Mojej bratowej ostatnio babcia na rowerze zrobiła prawie to samo. Jechała chodnikiem i nagle na jezdnię w ostanie chwili bratowa zdążyła odbić w prawo bo by babcia na masce wylądowala.

 3. Współczuć kierowcy, od kiedy wjezdza się rowerem na pasy… Ja sama jestem kierowca i tym co robią rowerzyści jestem przerażona. Bez głowy i myślenia. Jak zobacze w szarżowce kogoś bez świateł i odblasków staje i ochrzaniam. Inaczej się nie da.

  • Aaron Fleischman

   Jeśli jesteś kierowcą, to lepiej oddaj PJ, bo chyba nie wiesz, że na przejście zupełnie legalnie i zgodnie z przepisami może wjechać na rowerze dziecko do 10. roku życia albo ktoś na hulajnodze, rolkach albo deskorolce, bo wg prawa też będzie pieszym.

   • Bredzisz. Na PdP NIKT nie może wjeżdżać rowerem. NIKT.

    • Poza tym wyjątkiem o dziecku do 10. roku życia (będącym pod opieką osoby dorosłej, o czym aaronek, tak mocno starający się pozować na „strażnika ruchu drogowego” zapomniał wspomniec) – nikt.

    • Niestety ma tutaj rację. Dziecko do 10 lat na rowerze to zgodnie z przepisami pieszy.

   • Ale też należy zachować szczególną ostrożność że względu na swoje zdrowie badź życie. Zgodzisz się ze mną?!

   • To oddaj lepiej bo widzę że KD nie jest Ci znany

   • @Aaron Fleischman Nie wprowadzaj w błąd i totalnego zamętu . Jeśli podajesz informacje, to dokładnie, a nie tylko używasz skrótów. Dziecko może wjechać wyłącznie pod opieką dorosłych, tak samo jak jazda rowerem po chodniku. Co zupełnie zmienia postać rzeczy od bezmózgiej „mistrzyni roweru” tego zdarzenia. Kolejna nieśmiertelna chciała coś udowodnić!

    Pewnie jeździła tak cały czas, ale jak to mądre przysłowie mówi: „do czasu dzban wodę nosi …”.

 4. Typowa rowerzystka: jadę jak chcę a jak mnie jakiś samochód walnie to i tak będzie jego wina bo ja jade na rowerze.

 5. przejscie przejściem ale przed wypadkiem widac jak jak inne samochody jada a ten zapieprza 100km/h.

  • Aaron Fleischman

   Dokładnie 🙂 Ale tutejsza hołota i tak będzie bronić drogowego mordercę, bo przecież jakby był tam przejazd dla rowerów, to „kierowca” na pewno by uważał, zwolnił i zachował ostrożność. Tak samo jakby ta kobieta nie wjechała, tylko weszła na przejście – kompletnie nic by jej to nie dało i tak samo by ją zdjął.

   Różnica byłaby taka, że wtedy – jak zwykle w przypadku potrąceń na pasach – czytalibyśmy znowu o „świętych krowach” i „cmentarzach pełnych tych, co mieli pierwszeństwo”.

   To czy ona szła, jechała na rowerze czy przelatywała na latającym dywanie nie ma tu żadnego znaczenia, bo wina drogowego wariata jest bardziej niż ewidentna.

   • Aaronku, ale ty bredzisz. Rowerzystka wyraźnie nie miała ochoty skorzystać z tego przejścia w sposób prawidłowy, czyli zzsiadając z roweru i przechodząc przez nie ani tym bardziej przechodząc na drugą stronę drogi, tylko po swojemu stamtąd spróbowała włączyć się do ruchu, czym wymusiła pierwszeństwo na kierowcy samochodu i w wyniku czego spowodowała kolizję. A jedynym drogowym wariatem na tym filmie jest kierująca rowerem.

    „To czy ona szła, jechała na rowerze czy przelatywała na latającym dywanie nie ma tu żadnego znaczenia, bo wina drogowego wariata jest bardziej niż ewidentna.”

    Ma znaczenie i każdy policjant, ekspert w dziedzinie prawa o ruchu drogowym ci to powie oraz wyjaśni. Ale nie wiem, czy taki troll jak ty i tak by chciał to pojąć.

   • Potrącenia na przejściach coraz częściej zdarzają się z winy pieszego.

    • I tak bedzie dopuki pieszy bedzie mial pierszenstwo na ulicy. I to niewazne czy na przejsciu czy nie. To jest chory przepis. Ulice sa dla samochodow, a chodniki dla pieszych. Skoro tory sa dla pociagow i samochod przejezdajac przez przejazd musi ustapic pierwszenswa (bo jak nie ustapi to ma pecha), to powinno byc tak, ze na ulicy samochod ma pierwszenstwo i jezeli pieszy chce przejsc przez ulice to musi ustapic pierwszenstwa, a jak nie ustapi to ma pecha. Po to wymyslono sygnalizacje swietlna i kladki zeby je stosowac na ruchliwych trasach.

   • Cwaniaczku Aaron napisałeś że dziecko nie musi schodzić z rowerku na pasach, zgadza się, ale pod opieką dorosłej osoby, a to jest różnica, czyli nie jesteś wiarygodny, nie wchodź na forum bo robisz smród, tępaku

   • Do Aarona, dobra kierowca zwalnia, zachowuje ostrożność jedzie prawidłowo jak w książce pisze 40 – 50 kim/h i co wyhamował by, na pewno nie i tak doszło by do wypadku, tylko że przy mniejszej prędkości więc nie pieprz bzdur bo hołota to ty tępaku

 6. Takich głąbów to mi nie żal…

 7. 1. wjazd na przejście bez popatrzenia czy ulica jest wolna
  2. wjazd na przejcie rowerem
  3. zero rozsądku
  4. mam nadzieję, że kierowca nie zostanie ukarany, a pani przeżyje

  • Biorąc pod uwagę. że na budziku było grubo ponad 50 km/h i kierująca nie zachowała ostrożności przed PdP, będzie współwina, bo rowerzystka zachowała się jak idiotka. To w sprawie karnej. A w sprawie cywilnej niech się kierująca modli, żeby rowerzystka nie wymagała renty.

 8. a po co mi patrzeć czy coś jedzie, i bardzo dobrze że tak się stało, jak przeżyje to zapamięta to na całe życie, jaka to byłam głupia

  • Loża szyderców

   Kleofasie na jakiej zasadzie stwierdzasz że będzie współwina ? Policja nie może nałożyć mandatu za niezmierzoną prędkość to raz ,dwa – nie potrącił pieszego tylko jednoślad,który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Po nagraniu widać że kierujący autem zachował ostrożność i zaczął hamować przed przejściem dla pieszych i powołany biegły sądowy będzie po stronie kierowcy.
   Pozdrawiam!

 9. Aaron Fleischman

  Że co? Że jak? Wina rowerzystki, bo wjechała na przejście? Rozumiem, że jakby tam był przejazd dla rowerów, to na pewno by uważał i jej nie potrącił, buahahahaha 😀 Wystarczy porównać jego prędkość z prędkością innych samochodów jadących po tej ulicy – przekroczył dopuszczalne 50 km/h przynajmniej dwukrotnie i nie zachował jakiekolwiek ostrożności zbliżając się do PDP. A rowerzystka wjeżdżała na przejście naprawdę bardzo powoli – równie dobrze mogła iść, a i tak zostałaby „zdmuchnięta”.

  Także rowerzystce mandat, a drogowemu bandycie – cela 3×3.

  • A tobie Aaron miesięczny pobyt w psychiatryku.

  • Nie bo rowerzystów i pieszych według Frania i Aarona przepisy nie obowiązują.

   • Gdyby jakimś złym zrządzeniem losu, nie daj Boże, Franio i Aaron mogli zmieniać prawo, to kierowca, który potrącił pieszego przechodzącego bądź rowerzystę przejeżdżającego w miejscu niedozwolonym, od razu szedłby z ich łaski do kamieniołomu na 25 lat.

    • Aaron Fleischman

     @InSaiyan, to że wg Ciebie kierowca powinien mieć prawo jadąc na pełnej k*rwie bezkarnie walić w przejeżdżającego przez przejście rowerzystę, to jeszcze nie znaczy, że takie jest prawo i orzecznictwo sądów. Na szczęście, Twoje wynurzenia pozostaną tylko pobożnymi życzeniami psychopaty, któremu najwyraźniej marzy się bezkarne mordowanie innych ludzi.

     A jak jest w rzeczywistości? Poniżej jest link do 211. odcinka „Stop Drogówka”. Od 31. minuty jest przedstawiona sytuacja, w której kierująca samochodem potrąciła rowerzystę przejeżdżającego po przejściu dla pieszych. Wyjechał nagle, zza żywopłotu, kobieta dojeżdżała do skrzyżowania, więc jej prędkość nie była duża. Pomimo tego, zostaje orzeczona współwina: obydwoje dostają po 500 zł mandatu, tylko że kobieta otrzymuje oprócz tego 6 pkt. karnych. Jednak dzieje się tak TYLKO DLATEGO, że rowerzysta nie odnosi poważnych obrażeń. Gdyby jednak zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, to rowerzysta dalej zostałby tylko z mandatem, a kierująca odpowiadałaby już za przestępstwo.

     W sytuacji, o której mowa w newsie drogowy morderca jest w znacznie gorszej sytuacji niż kobieta, która potrąciła rowerzystę w omawianym przeze mnie odcinku „Stop Drogówka”, bo:
     – po pierwsze, obrażenia rowerzystki na pewno są poważne, więc będzie to wypadek drogowy,
     – po drugie, biegły sądowy raczej nie będzie miał problemów ze stwierdzeniem, że kierowca poruszał się z prędkością znacznie wyższą od dopuszczalnej,
     – po trzecie, rowerzystka nie wjechała na PDP zza żadnej przeszkody ograniczającej widoczność, tylko można ją było dostrzec z daleka.

     Dziękuję, dobranoc.

     http://www.ipla.tv/wideo/wiedza/Stop-drogowka/5000403/Stop-drogowka-Odcinek-211/ceef95dbe36dc2bcff107f1971ef35df

     • Ale ty tępy jesteś. gdyby się zatrzymała rozejrzała to by dostrzegła auto i mogła spokojnie ocenić sytuacje. I zobaczyła że się nie zatrzyma. A kierowca nie jest bogiem i z skąd mógł wiedzieć że święta krowa wjedzie na przejście ?? A kierowca może ją pozwać o stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym + za naprawę auta. I nie ważne ile jechał 50 czy 100 ona mu wymusiła pierwszeństwo. Tu jest taka sama sytacja jak by auto wjechało na skrzyżowanie i nie ustąpiło pierwszeństwa Fiatu

     • A odkąd to program telewizyjny służy jako wykładnia przepisów, nawet tak szeroko komentowane przez Ciebie i Frania wtargnięcie na przejście w Łukowie znalazło swój finał w sondzie i mam nadzieję że pieszy zostanie przykładnie ukarany tak jak ta rowerzystka. Mogła skorzystać ze skrzowania ale lepiej przez przejście. Według was pieszych i rowerzystów przepisy ruchu drogowego nie obowiązują.

  • „Wina rowerzystki, bo wjechała na przejście?”
   Dokładnie tak.
   „Rozumiem, że jakby tam był przejazd dla rowerów…”
   „Jakby babka miała wąsy…”
   „…przekroczył dopuszczalne 50 km/h przynajmniej dwukrotnie…”
   Skoro masz radar w d. i potrafisz tak dokładnie ocenić prędkość z załączonego filmu, to co tu jeszcze robisz?
   Zostań biegłym sądowym. Pokażesz jaki jesteś mądry.
   „A rowerzystka wjeżdżała na przejście naprawdę bardzo powoli…”
   „Wysoki Sądzie – mój klient oskarżony o morderstwo jest niewinny – zaciskał sznur powoli…”
   „Także rowerzystce mandat, a drogowemu bandycie – cela 3×3.”
   Zgadzam się. Jak przeżyje, to wsadzić ją do pierdla za głupotę.

 10. Dumny rowerzysta

  Wina kierowcy bo za szybko jechał

  • Aaron Fleischman

   … i nie zachował szczególnej ostrożności dojeżdżając do PDP. Zdmuchnąłby z tego przejścia każdego, kto by się na nim znalazł, obojętnie, czy poruszałby się na własnych nogach, rolkach, hulajnodze, rowerze czy latającym dywanie.

   • Bo według Frania i Aarona kierowca ma się zatrzymywać przed przejściem wysiąść i rozglądać się czy nie wjeżdża rowerzysta lub pieszy nie wtragnie bez rozglądania. Według Frania i Aarona trzeba wprowadzić ponownie prawo flagi jak w 19 wieku.

 11. Po co myśleć jak ma się rower

 12. Oj głupota nie boli

  Z mszy wracała to jeszcze godzinę niesmiertelna będzie

 13. Powiem szczerze, że szkoda słów żeby komentować zachowanie tej kobity na rowerze, tępota wrodzona i tyle

 14. popatrzesie na znaki

 15. Z cyklu.
  Jest zebra wiec jestem nieśmiertelna.
  Dać kary z 5000 to może nauczy się na przyszłość przystopowac i rozejrzeć na boki zanim wtargnie na przejście.

 16. Dużo jeżdżę autem – rowerzystka bezmyślnie się zachowała ale kierujący autem miał jeszcze mniej wyobraźni. Gdzie temu komuś aż tak się spieszyło? Drogowy morderca

 17. Skomentowalem 6miesiecy temu zachowanie rowerzystow na drodze. Komentarz spotkal sie z ostra krytyka….nie bede wiecej komentowal podobnych sytuacji…zastanawia mnie dlaczego piesi i rowerzysci zwolnieni sa ze znajomoscinprzepisow ruchu drogowego jesli korzystaja z drogi? Kiedy ustawodawca zmieni prawo tak zeby kierowca nie musial zakladac sprawy cywilnej za zniszczone auto, bo w takim momencie ubezpieczalnia oc sie zdecydowanie na nas wypina! Nikogo nie obchodzi ze placimy ubezp i nie dostajemy odszkodowania. Gdzie wiec sa te pieniadze? Kazdy wypadek to przykra sprawa, nie naleze do wscieklych kierujacych….jedno prawo dla wszystkich. Niestety swiadomosc pieszych…rolkarzy…rowerzystow na poziomie mapetow. Posypia sie znow potepiajace komentarze rowerowych kukielek….mam to gdzies…zdecydowanie moje zdrowie na tym nie ucierpi. Zacznijcie myslec….moje slowo do wszystkich korzystajacych z drogi.

  • I jakby tego bylo malo, nie mozna sobie orurowac auta dookola, zeby w przypadku kolizji z pieszym/rowerzysta nie musiec blacharki robic.

 18. Przechodniu – Rozejrzyj się i żyj , inaczej będziesz leżał 2 metry pod ziemią w alei tych co mieli pierwszeństwo.
  Z pierdla się wychodzi , z cmentarza nie

 19. zauwazcie moment zderzenia a odleglosc od hamowania – pisanie 100 km/h – to jakies brednie – goda dziecko do 10 lat to pieszy ale nikt nie pisze pod warunkiem ze jest pod opieka osoby dorosłej – zdrowie i logika mowi za siebie

 20. Art. 17. Kodesk Drogowy
  1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:
  1) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;
  2) na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;
  3) na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;
  3a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów;
  4) pojazdem szynowym – na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.

  2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

 21. Pabloo(oryginał)

  Nie twierdzę że kierowca jest bez winy ale Aaronie…. już dość twego pird….o…le..ia na tym forum, nawet dziecku zablokowałem dostęp do l112 bo czytał twoje komentaże. A że jestem zawodowcem, staram się wpajać mu zdrowe zasady co do korzystania z ulic i pilnuję zasad panujących na drogach całe Europy, więc proszę…wręcz błagam spird…aj z tego forum i nie mąć bo w 90% nie masz racji ani zielonego pojęcia o kulturze na pdp i na drogach.
  Pozdrawiam i życzę ci Szczęśliwego Nowego Roku bez twoich wypocin na tym forum.

 22. Aron …i co z twojego produkowania się ,jak i tak wychodzi na moje …cmentarze pełne są tych co „mieli pierszeństwo” i bezmuzgów jak ta rowerzystka …a to że jadący zapier…lał jak poje…ny ,to inna kwestia ,nie zmieniającą tego co powyżej napisałem

 23. 1. Kierowca jechał chyba za szybko, co może, ale nie musi, zadecydować o uznaniu go współwinnym.
  2. Jeszcze bardziej śpieszyło się pedalistce, bo 20 metrów od tamtego miejsca (po drugiej stronie skrzyżowania) miała i przejazd dla rowerów z sygnalizacją świetlną i drogę dla rowerów. Nie musiała korzystać z infrastruktury dla pieszych (chodnik i przejście), skoro wybudowano jej (pewnie niemałym kosztem) wygodną infrastrukturę rowerową. Niestety była za tępa, żeby to zrozumieć. Chciała zaoszczędzić minutę, a skróciła sobie życie o całe lata (nawet jeśli z tego wyjdzie, to nie sądzę, że bez poważnych konsekwencji zdrowotnych).
  3. Kierowca zjadł świąteczne śniadanie przy rodzinnym stole… pedalistka przez rurkę na OIOM-ie.

 24. Kierowcą to bym tego „kubicy ” nie nazwał …jechał stanowczo za szybko ,co ewidentnie widac na filmie….co nie zmienia faktu że rowerzystka zachowała sie kompletnie bezmyślnie wjeżdzajac beztrosko na przejście …jej zachowanie nazwał bym samobójstwem na życzenie

 25. Klempa nawet się nie rozejrzała przed lotem. teraz przemyśli sprawę jako mumia w gipsie.

 26. Tępa dzida, sama sobie winna.

 27. Jak to leciało?
  Oni – durni piesi czy rowerzyści. Oczywiście bez prawa jazdy i znajomości przepisów.
  My – kierowcy, którzy nigdy nie chodzą pieszo, a na rowerze nigdy nie jeździli.

  Jak zachowuje się pieszy idiota, który wsiada za kierownicę samochodu? W którym momencie zachodzi ta przemiana z głupka w odpowiedzialnego kierowcę? W momencie zamknięcia drzwi, włożenia kluczyka do stacyjki czy uruchomienia silnika?

  Co ma wspólnego babcia na rowerze jadąca po chodniku z rowerzystami?
  Nie ma to jak znaleźć sytuację z nieprawidłowym zachowaniem para-rowerzysty i na podstawie kilku przypadków rocznie (z całego kraju) karygodnego zachowania budować obraz całej grupy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.921zł -0.5%
  • GBP 4.7623zł -0.07%
  • EUR 4.3513zł -0.33%
  • CHF 4.0014zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Miodobranie na tarasie widokowym VIVO! Lublin
   5 na Start!
   Niedziela z lnem z lubelskim skansenie
   Warsztaty rolkarskie z Mistrzami i NightSkating Lublin IV 2019
   Zagrają dla chorej Oli
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.