690 680 960

80-latek pomylił biegi. Volvo staranowało barierki i uderzyło w budynek Rossmanna (zdjęcia)

W pojeździe była automatyczna skrzynia biegów. Kierowca pojazdu włączył nie ten bieg, co zamierzał. To sprawiło, iż volvo wjechało w budynek o mało nie potrącając dziecka.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 10 na ul. Nadstawnej w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący volvo 80-letni mężczyzna wyjeżdżał z jednego ze zlokalizowanych wzdłuż jezdni miejsc parkingowych.

Kierowca miał jednak pomylić biegi, w wyniku czego pojazd ruszył, jednak nie w tym kierunku, w którym spodziewał się mężczyzna. Auto uderzyło w bariery, a następnie w budynek sklepu Rossmann.

Zdarzenie o mało nie zakończyło się znacznie poważniej w skutkach. Pojazd jechał wprost na znajdujące się na chodniku dziecko. Jego matka widząc co się dzieje odepchnęła je, dzięki czemu nie zostało ono potrącone.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala na badania. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był był trzeźwy.

(fot. lublin112, nadesłane – Jacek)

42 komentarze

  1. Więcej starów niech jeździ powinni mieć prawko bez terminowe aż do śmierci PiS napewno im to załatwi.

    • Taaak wszystkiemu winny pis .Oj mało inteligentny czlowieku

    • a co uważasz, ze powinien siedzieć w domu, a najlepiej umrzeć, bo kto mu jedzenie dostarczy ???…nie zastanawiasz się, że w okolicy są 3 targowiska, mnóstwo sklepów a tylko 2 miejsca parkingowe dla inwalidów ???!!!

  2. Rakieta i ogień, dobrze że nikomu krzywdy nie zrobił.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas