W sobotę, w całej Polsce, policja prowadzi kaskadowe pomiary prędkości

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Kontrole będą prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie, na często niezbyt długim odcinku drogi.

Do wypadków drogowych dochodzi zazwyczaj poprzez naruszenie przez kierujących obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie od lat najbardziej śmiercionośnym pozostaje naruszenie niedostosowania prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tego powodu, każdego roku, kierujący jadący zbyt szybko powodują zdarzenia, które pochłaniają ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Celem sobotnich działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja)

Zobacz również

23 komentarze

  1. przy tego typu akcjach i tutaj zgadzam się z Drogi wam pan że jest więcej wypadków niż zwykle a powód jest prosty miej uwagi poświęcamy drodze a więcej wypatrywaniu patroli moim zdaniem durna akcja no ale statystyki trzeba poprawić i podreperować budżet chociażby na 500+

  2. Yanosik i w miasto

  3. Patrząc po ilości oznaczeń w Yanosiku to łowy były na ogromną skalę.

  4. Muszą budżet podłatać.

  5. Witam,
    Co wy macie z tym yanosikiem ?
    Te wszystkie melepety drogowe zwalniające przed fotoradarem do 47 km/h, gdzie stoi znak 70 km/h nie mają tej aplikacji. Wszyscy jadący z różną prędkością 75, 89, 65 , zatrzymujący się na środku drogi i skręcają nie włączając kierunku też nie mają tej aplikacji, bo są zbyt wolno myślący by coś takiego używać, to samo dotyczy odcinkowych pomiarów prędkości przy 90km/h taki nie patrzący na znaki jedzie 68km/h, kończy się pomiar znak, dopuszczalna prędkość 70km/h dziad jedzie 100km/h.

  6. dziwie sie że jeszcze nie używasz….albo płacisz mandaty albo latasz z yankiem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu