Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Puławach stworzyli siedzibę Gestapo. Kręcono sceny do nowego filmu (zdjęcia)

Film w reżyserii Wacława Kujbidy powstaje m.in. w naszym regionie. W czwartek ekipę można było spotkać w Puławach, w piątek sceny kręcono w lubelskim skansenie.

W czwartek 5 września na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz dziedzińcu Pałacu Marynki spotkać można było historyczne pojazdy, osoby przebrane w mundury niemieckiego Gestapo a także ekipę filmową. Kręcone były sceny do nowego filmu pod roboczym tytułem „Mroki czarnego lasu”. Sam budynek PCPR-u ozdobiono flagami ze swastykami, gdyż na potrzeby filmu stworzono tam siedzibę Gestapo.

Akcja filmu toczy się podczas II Wojny Światowej. Autorzy chcą przedstawić historię wymordowania przez Niemców profesorów i nauczycieli Lwowa i Stanisławowa w roku 1941 przez Niemców. Przy czym ich celem jest także ukazanie skali bestialstwa, której dopuszczał się okupant wobec ludności cywilnej. W Puławach nagrywano m.in. ładowanie jeńców na ciężarówki.

W piątek ekipa przeniosła się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Film reżyseruje Wacław Kujbida. Wraz z żoną są oni autorami m.in. dokumentu o Jedwabnem, w którym to przedstawili relacje naocznych świadków czy też spisane świadectwa tamtych czasów, które zbierali przez 2,5 roku. Jak na razie nie jest znany termin, kiedy produkcja będzie gotowa.

(fot. UM Puławy)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo