Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W pojeździe był uruchomiony silnik, za kierownicą spał pijany mieszkaniec Lublina

Minionej nocy łęczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który spał w zaparkowanym pojeździe. 42-letni mieszkaniec Lublina siedzący za kierownicą hyundaia miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W nocy z czwartku na piątek policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic miasta na przystanku autobusowym stoi pojazd z włączonym silnikiem, a za kierownicą śpi mężczyzna. Interweniujący na miejscu mundurowi postanowili przerwać mu drzemkę.

Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 42-letni mieszkaniec Lublina. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że auto ma między innymi pękniętą szybę, uszkodzone opony oraz brakuje tablicy rejestracyjnej.

Policjanci ustalili, że mężczyzna najpierw przejechał przez środek jednego z łęczyńskich rond uszkadzając znak drogowy, a następnie swoje auto zaparkował na przystanku autobusowym gdzie zasnął. Funkcjonariusze na rondzie znaleźli tablicę rejestracyjną należącą do auta 42- latka. Mieszkaniec Lublina został przewieziony do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. Kto śpi nie grzeszy.

  2. To co już pijanemu nie wolno siedzieć w Aucie które stoi w miejscu?

    • ☆☆☆⭐⭐⭐

      Każdy adwokat go wybroni. Mógł wypić po fakcie kto udowodni, że kierował. Spał w zapalonym aucie? Nie był tego świadomy.