Piątek, 03 maja 202403/05/2024
690 680 960
690 680 960

W największej placówce medycznej w regionie otwarty został Oddział Neurochirurgii

Dobra wiadomość dla pacjentów płynąca z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. W lutym br. w największej placówce w regionie otwarty został Oddział Neurochirurgii. Dzięki temu pacjenci będą mieli do dyspozycji kolejny tego typu oddział w Lublinie.

Powstanie Oddziału Neurochirurgii w Szpitalu przy al. Kraśnickiej to koszt blisko 32 mln zł. Oddział będzie świadczył kompleksowe usługi medyczne w zakresie operacyjnego leczenia chorób układu nerwowego. W obszarze zainteresowania neurochirurgii znajdą się m.in. mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy. Schorzenia, którymi będą zajmować się lekarze, to m.in. ostre i przewlekłe bóle oraz urazy kręgosłupa i urazy rdzenia kręgowego, guzy mózgu oraz nowotworowe zmiany w obrębie kręgosłupa, choroby naczyniowe mózgu, krwotoki wewnątrzczaszkowe i nadciśnienie wewnątrzczaszkowe.

– Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej dynamicznie się rozwija i widać efekty niemal każdego miesiąca. Nowa inwestycja, czyli oddział neurochirurgii, zwiększy dostępność procedur medycznych dla pacjentów z regionu lubelskiego w zakresie neurochirurgicznym, neuroonkologicznym i diagnostycznym. Do tej pory z powodu trudnej dostępności do świadczeń neurochirurgicznych, pacjenci zmuszeni byli do korzystania z oferty placówek spoza województwa. Teraz jest szansa, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Otwarcie oddziału w Szpitalu Wojewódzkim przełoży się na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych i bezpieczeństwa pacjentów – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Zakres inwestycji, który został przeprowadzony w szpitalu, objął modernizację pomieszczeń po byłym trakcie operacyjnym i dotychczasowym oddziale toksykologiczno-kardiologicznym. Zakupiono także specjalistyczny sprzęt medyczny do kompleksowego procesu diagnostycznego, operacyjnego oraz terapii małoinwazyjnej chorób neurologicznych i neuroonkologicznych m.in. mikroskop operacyjny, neuroendoskop, stabilizator czaszki typu Mayfield, nóż ultradźwiękowy, aparat USG, zestaw narzędzi neurochirurgicznych.

Kierownikiem Oddziału Neurochirurgii WSS został dr hab. n. med. Cezary Grochowski, specjalista neurochirurgii, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizuje się w zakresie chirurgii guzów mózgu, stosując małoinwazyjne dostępy operacyjne. Zajmuje się również leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa.

Na neurochirurgii zatrudnionych zostało 11 lekarzy.

(Źródło: UMWL)

3 komentarze

  1. Po dwóch operacjach l5-s1

    Kto został zatrudniony?

  2. Mogliby jeszcze naprawić/ wymienić windy tak by się nie psuły co chwilę. Głupio tak telepać pacjentem po operacji kręgosłupa jak do windy trzeba pokonać 10cm stopień.. To na pewno by podniosło standard opieki. Ale przecież winda na siebie nie zarabia..

    • Pogonić pisiorów

      Stawiarskiego interesuje tylko winda, co go wyniesie ponownie na fotel marszałka i nie oczekuj że to poprawią, tak się kampanii nie robi.

Dodaj komentarz