Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie pojawi się tramwaj. Będzie to „Tramwaj zwany pożądaniem”

Już 19 maja rozpoczyna się akcja studentów medycyny „Tramwaj zwany pożądaniem”. W przyjaznej atmosferze i przy muzyce edukatorki i edukatorzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland będą wyjaśniać, jak zabezpieczać się przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową.

Wolontariuszki i wolontariuszy będzie można spotkać podczas majowych juwenaliów studenckich w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie, a w Bydgoszczy – w czerwcu. W Lublinie podczas tegorocznego „Tramwaju zwanego pożądaniem” będzie można wykonać test na HIV w kamperze Fundacji Edukacji Społecznej, obecnym podczas juwenaliów 20 maja. Informacje na temat profilaktyki HIV znajdą się także w mediach społecznościowych IFMSA-Poland, w tym na Facebooku Stowarzyszenia.

– Będziemy obecni w centrach miast. Będziemy rozmawiać o chorobach przenoszonych drogą płciową, w tym HIV, rozdawać bezpłatne prezerwatywy i ulotki z informacjami na ich temat oraz pamiątkowe bilety na „Tramwaj zwany pożądaniem” z adresem najbliższego Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego – mówi Julia Młyńska z IFMSA-Poland, Koordynatorka Ogólnopolska Projektu.

Majowe działania IFMSA w przestrzeni miejskiej to dopiero początek. IFMSA-Poland pamiętało również o tych, którzy z różnych powodów nie dotrą do Tramwajów na ulicach miast. W mediach społecznościowych stowarzyszenia długo jeszcze będą pojawiać się posty informacyjne i konkursy z nagrodami promujące bezpieczne zachowania seksualne.

– Cieszę się, że mogliśmy w tym roku ponownie wesprzeć kampanię „Tramwaj zwany Pożądaniem”. To popularna i jednocześnie bardzo ważna akcja. Mamy już skuteczne terapie na HIV pozwalające normalnie żyć z wirusem do późnej starości, ale epidemia nie została jeszcze opanowana. Przeciwnie. Liczba nowo wykrywanych zakażeń rośnie. Jedynym sposobem walki z HIV jest edukacja, a dzięki projektowi IFMSA-Poland, o zagrożeniu co roku dowiadują się tysiące młodych i nie tylko młodych ludzi w całej Polsce – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

W Lublinie pojawi się tramwaj. Będzie to „Tramwaj zwany pożądaniem”

(fot. nadesłane\źródło mat. prasowe)

24 komentarze

  1. Zapewne będą zamontowane sexomaty dla każdej orientacji

    • Kiła i HIV w Lublinie to plaga. Coraz więcej młodych osób zarażonych z wyrokiem śmierci

      • nic dziwnego jeżeli 25% mieszkańców Zimbabwe ma hiva a studentki lubią egzotyczne przygody

  2. Liczę na ćwiczenia praktyczne a nie tylko teorię ; ))

  3. Uroda pań ze zdjęcia jest wystarczającym zabezpieczeniem przed zarażeniem się czymkolwiek. Oczywiście to jest moje zdanie, bo zboków różnej orientacji nie brakuje.

Dodaj komentarz

Z kraju