690 680 960

Al. Długosza: Zasłabła za kierownicą, wjechała w schody prowadzące do szkoły

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, jakie miało miejsce przed południem w pobliżu jednej z lubelskich szkół. Kierująca autem trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11:00 w rejonie gimnazjum przy al. Długosza w Lublinie. Samochód osobowy uderzył tam w schody prowadzące do budynku. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierująca renaultem zasłabła podczas jazdy. W wyniku tego straciła panowanie nad pojazdem. Auto po chwili uderzyło w schody prowadzące do budynku gimnazjum. Na szczęście nikogo w tym czasie tam nie było.

Kierująca została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

2017-04-04 12:13:14
(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

 1. Kierującym: golfem RJS 11FK oraz srebrnym volvo i kilku jeszcze dalej przypominam, że parkować na chodniku można jedynie wtedy gdy:

  „szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m”

  • Skąd wiesz że nie zatrzymali się by udzielić pomocy?

  • Zacznijmy od tego, gdzie masz chodniki szersze niż 1,5 m? Najpierw infrastruktura, później przepisy. Ale fakt faktem, wózek dziecięcy miałby problem z przejazdem.

 2. Odholowali by taki samochód (parę stów by to kosztowało + mandat) to kierowca by się przepisów nauczył.

  • Nikomu nie opłacałoby się tego odbierać. Za cenę wywiezienia tego lawetą kilka byś takich kupił.

 3. Nauczyłby się, albo nie nauczył. Słupki na pewno by zadziałały – na chama tylko takie metody działają.

 4. wlascicelgolfa_rjs11fk

  do Jan: przypominam, że szeryfowanie nie jest wskazane!

  • To sam chodź sobie krzakami, i wycieraj ubraniem brudne samochody. Ale nie zmuszaj innych ludzi do tego.
   Jak szeryf to poczuł się ten kto zastawił 3/4 chodnika.

  • Pierwszy będziesz szeryfował, gdy Ciebie ktoś zastawi innym szrotem.

  • W podkarpackiem może i szeryfowanie nie jest wskazane. Ale w Lublinie i innych dużych miastach jest jak najbardziej. Za dużo jest samochodów w ten sposób parkujących, żeby tolerować takie zachowanie i udawać, że jest OK. Mało brakuje, żeby po fontannach zaczęli parkować.

  • Napisz dokładnie o co Ci chodzi, zamiast pisać banały. Sprawa jest bardzo prosta:
   Popełniasz wykroczenie – dostajesz mandat – płacisz mandat – sprawa zakończona.
   Przy następnym dylemacie czy zaparkować jak baran – pamiętasz o otrzymanym mandacie i parkujesz prawidłowo, albo przyjeżdżasz autobusem, rowerem lub przychodzisz piechotą. Nie da się każdemu zapewnić miejsca parkingowego w śródmieściu. Nie jest wyjątkowy.

  • Ty się ciesz, że chłopak tylko cię obsmarował a nie przerysował gólfa po całej długości gwoździem. To chyba jedyna metoda nauczenia cwaniaków, parkujących w/g własnego widzimisię.

 5. Aleja Długosza, nie ulica…

 6. Król Stalowej Woli się znalazł i będzie decydował jak wolno parkować!

 7. Zabrać jej wszystko co się tylko DA.Za to co zrobiła.

  • Żartujesz sobie z poważnej sprawy. To, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał to zasługa przypadku, a mogło się dużo gorzej skończyć dla osób postronnych. Nie każdy nadaje się do kierowania pojazdami.

  • Jeśli jesteś taka łaskawa to zabierz ją do Siebie na pole lub do zagrody, gdziekolwiek poza drogą publiczną.
   Nie wymagaj również, żeby inni ludzie musieli poruszać się pomiędzy pojazdami wypadającymi z drogi, bo to jest bardzo niebezpieczne (szczególnie dla niechronionych uczestników: pieszych i rowerzystów).

   • Pragnę zauważyć, że był to wypadek. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, że akurat zasłabnie czy to za kierownicą czy w każdym innym miejscu i raczej nie było to umyślne więc może nie oceniajmy sytuacji w których nie braliśmy udziału i nie wiemy co dokładnie się wydarzyło.

  • Radzę pani piszącej komentarz zabrać dostęp do internetu bo komentarz nie jest ani trochę zabawny… i bardzo nie na miejscu. Wypadek jest wypadkiem na pewno nie było to zamierzone a oceniać kogoś nie znając żadnych szczegółów sytuacji jest co najmniej mało taktowne.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas