Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tytani Lublin zaczynają sezon rozgrywek futbolu amerykańskiego

Po ciężkim pandemicznym offseasonie w końcu rozpoczyna się liga PFL9, w której Tytani rozegrają w tym roku spotkania. Pierwszy mecz inaugurujący ligę odbędzie się w sobotę 14 sierpnia na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. O godzinie 16:00 zmierzą się z Drużyną Warsaw Eagles.

Ostatni rok był dla Tytanów bardzo ciężki. Brak możliwości trenowania, brak możliwości organizowania rekrutacji, odejście kilku kluczowych zawodników, mała ilość studentów w Lublinie którzy zwykle stanowią dużą część drużyny, odejście trenera głównego Łukasza Kołodziejczyka a także nagła śmierć po ciężkiej chorobie trenera Marcina Bogusza sprawiły że zespół wciąż jest w ciężkiej sytuacji oraz ciągłej przebudowie.

– Nie ma co ukrywać, że tegoroczny sezon jest kolejnym, który upływa dla nas pod hasłem przebudowy. Covid mocno utrudnił przygotowania przedsezonowe większości drużyn w Polsce i nie oszczędził również nas. Z drużyny odeszło parę ważnych postaci które z sukcesami odnalazły się w drużynach pierwszej ligi co napawa nas oczywiście wielką dumą, nie mniej jednak postawiło nas z brakami na kluczowych pozycjach. Te decyzje przyczyniły się do większej liczby rekrutacji, które przyniosły nam sporo nowych, perspektywicznych zawodników – wyjaśnia Michał Malinowski, nowy trenera głównego Tytanów.

Zespół zapewnia, że dany im czas był mocno przepracowany, upłynął m.in. na nauce nowych zawodników podstaw gry, oraz szlifowaniu posiadanych już umiejętności. Oczywiście nie zabrakło również opracowywania planów taktycznych z weteranami. Trener zapewnia, że w tym sezonie postanowiono zagrać dobre, efektowne spotkania które będą cieszyć oczy kibiców oraz pozwolą zawodnikom zdobyć cenne doświadczenie. Zapewnia jednocześnie, że w żadnym jednak przypadku nie ma mowy o tym, aby Tytani oddali boisko za darmo.

Tytani Lublin zaczynają sezon rozgrywek futbolu amerykańskiego

(fot. Zbigniew Wójcik)

Jeden komentarz

  1. 12 to QB?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo