Trzech pracowników KUL zakażonych koronawirusem

Jak informuje Katolicki Uniwersytet Lubelski badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u trzech pracowników. Osoby, które miały z nimi kontakt przebywają w domach i prowadzą pracę zdalną.

W poniedziałek Katolicki Uniwersytet Lubelski poinformował, że trzech pracowników uczelni jest zakażonych koronawirusem.

– Przeprowadzone w ostatnich dniach badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u trzech pracowników KUL. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi zostały skierowane do pracy zdalnej w domach. Oczekują na decyzje służb sanitarnych, które zostały powiadomione o sytuacji – czytamy w komunikacie.

Uczelnia zaznacza, że osoby przebywające na terenie KUL zobowiązane są do noszenia maseczek lub przyłbic w miejscach ogólnodostępnych oraz do zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Zasłanianie ust i nosa obowiązuje także w przypadku spotkań, podczas których nie ma możliwości zachowania dystansu 1,5 metra.

Niezbędne jest również mycie i dezynfekowanie rąk lub używanie jednorazowych rękawiczek, w budynkach będą dostępne dystrybutory ze środkami odkażającymi. W miarę możliwości zostaną wyznaczone także trakty komunikacyjne umożliwiające ruch w jednym kierunku. W pomieszczeniach będą ustalone limity osób, które będą mogły w nich przebywać, zaś część miejsc w pomieszczeniach dydaktycznych zostanie wyłączona z użytku. Po zakończeniu zajęć sale mają być dezynfekowane i wietrzone. Wszelkie konferencje, wydarzenia i imprezy mogą się odbywać jedynie z zachowaniem aktualnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

– Domy studenckie będą funkcjonować z zachowaniem reżimu sanitarnego. Oznacza to m.in. zakaz odwiedzin, zachowywanie zasad higieny i dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa we wspólnych przestrzeniach. W każdym akademiku zostały wyznaczone pokoje jednoosobowe z węzłem sanitarnym, przeznaczone dla osób chorych lub z podejrzeniem zakażenia. W razie stwierdzenia temperatury ciała powyżej 38°C zaleca się pozostanie w domu i zgłoszenie drogą elektroniczną informacji o konieczności rezygnacji z udziału w zajęciach lub podjęcia pracy. W przypadku podejrzenia zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną należy poinformować uczelnię drogą elektroniczną – przekazuje uczelnia.

(fot. KUL)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Buk wszechmogący nie ochroni ? (SIC)

 2. W ostatnim czasie pracownicy administracyjni nagminnie poruszali się po uczelni bez maseczek…

 3. Garnek też został obdarzony koronką do najśmiesznej pani Marysi ?

 4. uczelnia katolicka a bogu ma ich gdzieś … kk to potencjalne ogniska !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja