Poniedziałek, 29 kwietnia 202429/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa rozbudowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Niebawem ruszy kolejny etap prac

Trwa pierwszy etap prac związanych z rozbudową Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Prace te mają potrwać do października. Niebawem ruszy też dobudowa dwukondygnacyjnego budynku.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Lublinie rozpoczął realizację kolejnego etapu rozbudowy obiektów zlokalizowanych przy ul. Nałęczowskiej. Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wykonanie prac. Inwestycja obejmuje dobudowę dwukondygnacyjnego budynku przyległego od strony wschodniej do istniejącej przychodni.

Będzie to moduł D obiektu z centralną rejestracją, który pozwoli na kompleksowe połączenie komunikacyjne, funkcjonalne, technologiczne i instalacyjne pomiędzy budynkami. Całość ma na celu usprawnienie realizacji usług, umożliwi też przechowywanie dokumentacji medycznej oraz skróci drogę pacjenta do uzyskania świadczeń.

– Chcemy stworzyć nowoczesny Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. W tej chwili trwa pierwszy etap prac o wartości 37 mln zł, z czego 25 mln pochodzi z programu unijnego REACT-EU. W ramach dziś podpisanej umowy powstanie mniejszy segment, czyli rejestracja, która połączy nowy budynek ze starym. Przed nami jeszcze trzeci etap za 12 mln zł. Liczymy na dofinansowanie ze środków Program Interreg NEXT Polska–Ukraina 2021-2027, co pozwoli nam zbudować nowoczesną rehabilitację wraz z kriokomorą – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Z kolei dyrektor WOMP Anna Rutczyńska-Rumińska wskazuje, iż scalenie starego budynku z nowym poprawi funkcjonalność wszystkich poradni specjalistycznych. Natomiast pacjenci będą mieli wreszcie lepszy dostęp do diagnostyki laboratoryjnej, rentgenowskiej, POZ, rehabilitacji oraz poradni dla dzieci. Podkreśliła, iż głównym celem prowadzonych robót budowlanych jest poprawa jakości i lepsza dostępność do świadczeń udzielanych w zakresie ochrony zdrowia w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Inwestycja ta wpłynie także na zmniejszenie nierówności w dostępie do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych.

Obecnie wykonawca realizuje prace w głównym budynku. Ich stan jest już mocno zaawansowany, prowadzone są roboty wykończeniowe i instalacyjne. Do końca października ma się on zakończyć. Jednocześnie niebawem ruszy trzeci etap przebudowy i rozbudowy budynku.

(fot. UMWL)

10 komentarzy

  1. Jak będzie gotowe i kropinoe przez księdza to wyrzekam się Polski i przyjemność mi sprawi kolejna rakieta spadająca na Polskę tfu,,

    • Wypad z kraju zboku tęczowy.

      • Wypad to wy zaliczycie z UE, Sasin (60 baniek kopertowych) już zapowiedział że Polska nie będzie w stanie udźwignąć kosztów transformacji energetycznej dla ”Fit for 55”. Wykopiemy was z UE 🙂

        • Romcio i dlatego ten pakiet do kosza. Bo nikogo nie stac. na nowe non stop palaące sie elektryki.I na robaki zamiast schabowego. Polska nie da zniszczyć swojej gospodarki.

  2. ,,Nowoczesny ośrodek” w 1997 roku byłem tam pierwszy raz i stałem w kolejce kilka godzin od 6 rano, natomiast 2023 nadal schemat jest taki sam, minęło ponad 20 lat, zmienił się wiek na XXI ale w tamtym miejscu oprócz minimalnych kosmetycznych zmian nadal ośrodek funkcjonuje jak za czasów PRLu.

  3. Za tego rządu PiS i marszałka w sejmiku ogromnie dużo sie dieje w naszym województwie. Nowy szpital w Lublinie, rozbudowa w Kraśniku, w Białej też ogromna inwestycja. Pozostaje nam wszystkich za symboliczne uszy i jesienią głosujemy na PiS. I wywalić PSL z naszego regionu bo oni tylko żerowali na przeznaczanej dla nas kasie, która i tak była bardzo mizerna. Mamy szanse na wielki rozwój :Lubelszczyzny. Teraaz każdy głos jest na wagę złota na nową drogę, rozbudowany szpital czy więcej lekarzy. Sami dokonamy wyboru. A tęczowe gumowce z PSL na politycny aut.

  4. WOMP to jest masakra. Klient/petent jest obsługiwany za karę przez personel.

  5. to już jest plaga

    Dopóki podejście lekarzy i innych ze SLUZBY (tak, to jest służba drodzy Panstwo) zdrowia się nie zmieni, w tym kraju nie będzie lepiej. Lekarze i pielęgniarki są nastawieni tylko na kasę. Za tyle co naprawdę robią dla pacjentów powinni NIEKTORZY być na minimalnej krajowej. Jak się nie pójdzie z gotową diagnoza to będą owieczki błądzić w ciemności i udawać, że potrafią pomoc. Strach chorować.

  6. Badania okresowe w WOMP i DMP to kara dla pracowników. Fatalna organizacja pracy, większość czasu spędza się w kolejce pod gabinetami.

  7. jedyne miejsce w ktorym zawsze mam nadcisnienie i cukrzyce, wszedzie indziej jest ok

Dodaj komentarz

Z kraju