Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

To była kosztowna znajomość w sieci. „Amerykański lekarz” dostał od 59-latki ponad ćwierć miliona złotych

Mieszkanka powiatu łukowskiego padła ofiarą oszusta podającego się za „amerykańskiego lekarza”. 59-latka przekazała znajomemu z Internetu ponad 257 tys. złotych.

Mieszkanka Stoczka Łukowskiego zgłosiła się do policjantów i przekazała, że padła ofiarą oszusta. 59-latka w listopadzie poznała przez Internet „amerykańskiego lekarza”, który przekazał kobiecie, że jego matka pochodziła z Polski.

Następnie pisał, że po śmierci żony sprowadził się do Warszawy, jednak od kilku miesięcy przebywa na misji pokojowej w Jemenie. Kobieta przez kilka tygodni korespondowała z nowopoznanym „lekarzem”, aż ten na początku grudnia poprosił ją o pieniądze potrzebne na rezerwację biletu lotniczego do Polski.

59-latka jeszcze tego samego dnia wpłaciła na jego konto kilka tysięcy złotych. Następnego dnia rzekomy lekarz poinformował kobietę o wysłanej przez niego paczce, w której miały znajdować się „duże pieniądze”. 59-latka miała opłacić tylko ubezpieczenie, a jak się później okazało to jeszcze prowizję, opłatę manipulacyjną, a także karne odsetki.

W kilku przelewach kobieta przekazała ponad 107 tys. złotych. Co więcej, pożyczyła od syna 50 tysięcy złotych i wzięła w banku 100 tysięcy złotych pożyczki. Również te pieniądze kobieta wpłaciła na konto rzekomego lekarza. Po kolejnej wiadomości z żądaniem uiszczenia opłaty za pobyt hotelowy przedstawicieli firmy która miała dostarczyć paczkę, kobieta zorientowała się, że nie korespondowała z amerykańskim lekarzem, lecz padła ofiarą oszusta. Niestety, ta znajomość była kosztowna. 59-latka nim się zreflektowała straciła ponad 257 tysięcy złotych.

Okoliczności sprawy ustalają łukowscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

33 komentarze

  1. Szukam bratniej duszy jestem emerytowany siezant z kijowa Jakj co to priw

  2. Stara torba mogła to na waginoplastykę wydać.

  3. W takich sprawach policja powinna odmawiać przyjęcia zawiadomienia.