690 680 960

Sygnały od Czytelników. Wysokie trawy ograniczają kierowcom widoczność na ulicach Lublina (zdjęcia)

Od kilku dni Czytelnicy alarmują nas o problemie wysokich traw w rejonie lubelskich skrzyżowań. Powodują one wzrost zagrożenia wypadkiem, z powodu bardzo złej widoczności tego, co dzieje się na drodze.

Na wielu lubelskich skrzyżowaniach wysokie trawy zasłaniają kierowcom widoczność. Jak piszą Czytelnicy skarżący się na ten problem, są miejsca, gdzie nie widać nadjeżdżających pojazdów.

– Ja rozumiem piękne kwietne łąki w centrum miasta, ale myślę ze bezpieczeństwo na drogach to równie ważny aspekt. Ul. Pogodna, rondo u zbiegu ul. Jana Pawła i Armii Krajowej, al. Smorawińskiego, ul. Bursaki koło Decathlonu, to tylko niektóre, gdzie widoczność jest bardzo ograniczona, tam gdzie wyjeżdżając należy ustąpić pierwszeństwa – napisała do nas Czytelniczka.

Duży problem z bezpiecznym wyjazdem można zaobserwować na wielu lubelskich ulicach. Miejscami trzeba wyjechać pojazdem na skrzyżowanie, aby dojrzeć, czy coś nie nadjeżdża. Jak ustaliliśmy, od kilku dni trwa koszenie pasów zieleni w rejonie kilku ulic w Lublinie. Prace te objęły m.in. ul. Jana Pawła II, ul. Diamentową, czy też ul. Filaretów. Również na wielu terenach zielonych znajdujących się na lubelskich osiedlach w ruch poszły kosy spalinowe i kosiarki.

Koszenie miejskich terenów zielonych zostało w ostatnim czasie mocno ograniczone, głównie ze względu na suszę. Jednak w tej walce nie można zapominać o bezpieczeństwie wszystkich użytkowników dróg, od kierowców poprzez rowerzystów, na pieszych kończąc.

(fot. nadesłane Renata, lublin112.pl)

44 komentarze

 1. Faktycznie na Nowym Świecie były trawy prawie mojego wzrostu, ale jak skosili to śmiech na sali 😀 w jednym miejscu skoszone, obok jakaś kępka została, przy drzewach w ogóle 😀 nie mówiąc o tym, że to jeszcze trzeba posprzątać, żeby na chodniku nie zalegało… I to chyba nie kwestia suszy, ani oszczędności, tylko ktoś był na urlopie i nie dopilnował

 2. Rewelacyjna zieleń

  Jesteśmy zachwyceni, w końcu zieleń wygląda jak zieleń a nie jakieś wydepilowane skubane dywaniki 🙂 Pachnie, zatrzymuje spaliny, rewelacja! Oby jak najdłużej! Prędkość miejska jeśli zachowana i fotel kierowcy na dobrym poziomie to żaden problem.

 3. Nie ma problemu!

  Jestem kierowcą i nie mam żadnego problemu. Co to za dziwny news?

 4. Tu jest pięknie!

  Pierwszy raz muszę pochwalić miasto – jest pięknie!

 5. No wlasnie, ja jako kierowca ciesze sie ze te trawki sobie rosna, niech rosna to dobrze dla srodowiska i klimatu, a agresywnych kierwcow lubiacych nadmierna predkosc moze wystopuja, zwazywszy ze w miescie obowiazuje ograniczenie do 50km/h.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas