Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Dni (bez) kultury studenckiej (zdjęcia)

Odbywające się co roku Dni Kultury Studenckiej negatywnie odbierane są przez część mieszkańców Lublina. Po pierwsze z powodu hałasu w rejonie koncertów, po drugie z powodu walających się na ulicach butelek i puszek po alkoholu.

Dni Kultury Studenckiej organizowane co roku w Lublinie przyciągają rzesze młodych ludzi, którzy chcą w tym okresie uczestniczyć w koncertach, ale także napić się alkoholu. Jak alarmują nasi Czytelnicy, puszki i butelki po trunkach, podczas imprez, lądują na skwery, chodniki, a nawet ulice.

– Dni „kultury” studenckiej. Brawo, mnóstwo porozbijanych butelek na ulicy. Kultura pełną parą – napisał do nas Czytelnik i przesłał zdjęcia z ul. Nadbystrzyckiej, na której widać porozbijane butelki lub leżące w całości na środku ulicy. Takie pozostałości stwarzają zagrożenie dla kierujących pojazdami oraz pieszych.

Inni z kolei zwrócili uwagę na hałas w rejonie scen, na których odbywają się koncerty.

– Ja rozumiem, imprezy studenckie są od kilku lat w naszym mieście. Tylko czemu nikt z organizatorów nie zastanowił się, jak przez te kilka dni będą funkcjonować w większości starsi już mieszkańcy browaru? Czy niewielka część mieszkańców, którzy rano musza iść do pracy? Mieszka tam kobieta chora na raka po wielu chemioterapiach i inna sąsiadka mająca małe dziecko. 4 sceny z każdej strony mieszkania. W niewielkiej odległości hospicjum, gdzie ludzie przeżywają swoje ostatnie chwile. Poziom hałasu w mieszkaniu jest taki, jak pod sceną – napisał do nas Czytelniczka.

Problemy z hałasem i bałaganem od lat są wizytówką Dni Kultury Studenckiej. Niestety na bieżąco nie są uprzątane pozostałości w postaci butelek i puszek po alkoholu. Przepełnione kosze, walające się dookoła śmieci, szkła na ulicy, butelki i puszki na skwerach, schodach i chodnikach – to obraz studenckiego świętowania.

Co więcej, wczoraj podczas korowodu studenckiego pod adresem UMCS padały z tłumu okrzyki: „Je**ć UMCS”. – Czy w ten sposób prezentuje się kulturę studencką? – pyta Czytelnik.

Sygnał od Czytelnika. Dni (bez) kultury studenckiej (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika. Dni (bez) kultury studenckiej (zdjęcia)

(fot. nadesłane Adam – dziękujemy)

52 komentarze

  1. Prezydent lublina i naczelny browaru mają gdzieś skargi okolicznych mieszkańców.Policja i straż miejska też niewiele pomogła.

  2. Dopóki bycie studentem będzie zależało od chęci, a nie stopnia umysłowego i wiedzy nie ma się co dziwić. W większości studenci to dziki bez kultury i ogłady i zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy.

  3. pijta ile chceta – VAT płacicie – się posprząta po was i was jak się który zachleje

  4. Malaxer taka balanga jest przewidziana do końca lata 5 nocy w tygodniu.

  5. Mieszkam zaraz obok sceny medykaliów, wstaję rano do pracy i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało, ani nie narzekałem jak dziad. Ludzie co z wami? Już każda rzecz wam przeszkadza? Coraz bardziej społeczniarskie społeczeństwo nam się robi

  6. #lublindlaemerytów

    Tor-hałas, koncerty-hałas… Typowi Polacy… nic tylko narzekać na wszystko ??????