Świdnik: Chcą zdążyć przed zimą. Trwają intensywne prace przy remontach ulic, placów i chodników

Drogowcy ze Świdnika starają się jak mogą, aby wszystkie zaplanowane remonty zakończyć przed zimą. Obecnie, nie licząc większych inwestycji, prace prowadzone są w kilku miejscach miasta jednocześnie.

Pomimo jesiennej słoty ekipy drogowców ze Świdnika zakasały rękawy, aby zdążyć z remontami przed okresem zimowym. Na pierwszy ogień poszedł skwer przy ul. Głowackiego. W tym tygodniu prowadzono tam roboty ziemne oraz brukowano zatoki pod ławki parkowe, które zostaną ustawione w przyszłym tygodniu. Uporządkowano również teren wokół urządzeń na placu zabaw i ustawiono znaki zgodnie z organizacją ruchu. Poprawiona została także nawierzchnia przy studzienkach kanalizacyjnych w okolicy ulic Lipowej i Kukuczki.

Przy ul. Nowej i na parkingu przy cmentarzu wykonano wałowanie i profilowanie dróg. Niebawem skończy się montaż kilkudziesięciu stojaków rowerowych w miejscach wskazanych przez wspólnoty mieszkaniowe. Zapadająca się kostka brukowa przy ul. Partyzantów, na odcinku między ulicami Wojska Polskiego a Dworcową, zostanie wyrównana. Nowe chodniki pojawią się przy Witosa 1b i Kosynierów 6b, pomiędzy Niepodległości 1 i 3 oraz prawdopodobnie wzdłuż szpitala przy ul. Leśmiania.

– Choć pracujemy nad jednymi z największych i najdroższych inwestycji w dziejach Świdnika – tylko na budowę basenów i hali Avii, kolektora deszczowego oraz ul. Kusocińskiego musimy uzbierać 120 mln zł – to pamiętamy o mniejszych zadaniach, bardzo ważnych dla mieszkańców – zapewnia Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Najpóźniej na początku przyszłego roku pojawi się też zatoczka przystankowa przy Żwirki i Wigury oraz zatoczka postojowa przy Wyszyńskiego, która ucieszy rodziców dowożących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 5.

(fot. UM Świdnik)
2017-10-29 18:47:13

Zobacz również

4 komentarze

 1. Szybko, szybko a za rok bedzie trzeba robic poprawki. Ci robole to juz o 7 rano kupuja cwiarteczki na rozgrzanie w lewiatanie. A pozniej sie ludziska dziwia, ze sa labedzie i ch z tego bedzie.

 2. Taaaaak, zatoczka przystankowa to poważna inwestycja!! Nie wiem, śmiać się czy płakać …

  • Uwielbiam jak ktoś myśli, że zbudowanie zatoki autobusowej to kilka tysięcy 😀 Człowieku, zobacz ile kosztuje ułożenie metra kostki pod ruch pojazdów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!