Czwartek, 02 maja 202402/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sukces uczniów Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie (wideo)

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie odnieśli sukces podczas Finału X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021, zajmując I miejsce.

W dniach 22-23 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie uczestniczyli w Finale X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021 w czasie Poznań Game Arena 2021.

Wszystkich dwuosobowych zespołów biorących udział w konkursie na etapie eliminacji było, aż 1680. W Finale zmierzyło się po 20 zespołów z kategorii: 1. Młody Mechanik, 2. Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, 3. Elektromobilni, 4. Młody Mechanik Samochodów Ciężarówki.

Można było poznać i porozmawiać z wieloma ciekawymi ludźmi jak: Jakub Przygoński, Bartosz Zmarzlik, Grzegorz Duda, Robert Kubica oraz wielu innych. Niektóre spotkania, z powodu ciągłej pracy za granicą, odbyły się online. Takim przykładem było spotkanie na żywo np. z Robertem Kubicą.

– W czasie konkursu była zażarta ale zdrowa rywalizacja oraz wymagające wiedzy technicznej (głównie praktycznej) zadania. Czymś niesamowitym było wzajemne wspieranie się zespołów uczniów z naszej szkoły oraz współpraca z zespołami z innych szkół. Patrycja Lewczyk, Dawid Zdunek zajęli I miejsce w kategorii Młody Mechanik. Sam moment wyczytania nazwy naszej szkoły i jej uczniów spowodowała eksplozję pozytywnych emocji. Odtańczony został taniec Lubelskich Młodych Samochodziarzy, a wszystko to uwieczniły kamery – informuje mgr inż. Karol Mróz Wicedyrektor Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie.

?Zobacz wideo: Rozdanie nagród – pierwszy dzień Finałów X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Relacja Dawida Zdunka i Patrycji Lewczyk Mistrzów Młodego Mechanika po konkursie:

W ostatnich dniach miałem zaszczyt uczestniczyć w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników 2021. Impreza rozpoczęła się pod sceną główną, gdzie zebrali się wszyscy uczestnicy i organizatorzy. Prowadził ją między innymi pan Grzegorz Duda, którego miałem okazję zobaczyć na żywo po raz pierwszy. Atmosfera która tam panowała, była niesamowita. Po rozpoczęciu, udaliśmy się do pomieszczenia obok, aby rozwiązać test. Następnie do rozwiązania mieliśmy 12 zadań praktycznych. Poziom trudności był oczywiście różny. Po kilku godzinach rozwiązywania zadań, zmęczenie dawało o sobie znać. Na szczęście między konkurencjami mogliśmy robić sobie przerwy. To był również doskonały czas aby porozmawiać z organizatorami oraz przedstawicielami różnych firm, którzy z chęcią i zaangażowaniem odpowiadali na nasze pytania. Prezentowali nam wiele nowinek technicznych o których wcześniej nie słyszeliśmy. To było świetne. Miałem również okazję przywitać się, porozmawiać i zrobić zdjęcia z panem Grzegorzem Dudą. Powodowało to niesamowite emocje, że osoba która jest moim autorytetem, i którą do tej pory miałem okazję oglądać tylko w telewizji, stoi obok mnie. Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na ogłoszenie wyników, więc wszyscy udaliśmy się pod scenę główną. W pierwszej kolejności nagrody otrzymali młodzi mechanicy maszyn rolniczych, następnie przyszła kolej na naszą konkurencję czyli młodego mechanika. Miałem poczucie, że dobrze nam poszło, natomiast gdy zostały wyczytane III oraz II miejsce, trochę zwątpiłem. Wtedy wydarzyło się coś niesamowitego. Na miejscu pierwszym została wyczytana szkoła do której uczęszczam oraz mój zespół. W pierwszej chwili nie wierzyłem w to co się wydarzyło, ale natychmiast podbiegli do nas koledzy oraz opiekun aby wspólnie się cieszyć. Wtedy dotarło do mnie, że wygraliśmy, czułem ogromną radość i satysfakcję. Po wejściu na scenę słyszałem tylko głośne brawa, muzykę oraz basy, dzięki którym drżała scena. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Otrzymaliśmy liczne gratulacje oraz cenne nagrody. Na koniec udaliśmy się na wspólną sesję zdjęciową.

Patrycji Lewczyk dodaje:

Przyjechałam na konkurs z zamiarem sprawdzenia umiejętności, nie nastawiałam się na wygraną, dla mnie ogromnym osiągnięciem było samo dostanie się do finału. Na wydarzeniu panowała przyjemna, koleżeńska atmosfera, zawarłam wiele nowych znajomości co było dla mnie bardzo ważne. Otrzymałam od kolegów i organizatorów duże wsparcie i „kopa” motywacyjnego. Konkurencje były ciekawe i zróżnicowane, lecz nie sprawiły nam większych problemów. Czuliśmy, że zadania poszły nam dosyć dobrze, teraz wszystko zależało od wyniku testu. Mimo tego nie myśleliśmy o wygranej. Kiedy zostały ogłoszone drugie i trzecie miejsce z tyłu głowy mieliśmy myśl, że już na pewno nic z tego nie będzie, lecz jednak okazało się inaczej. Emocji, które wtedy były nie umiem opisać słowami, ale radość i duma były ogromne. Mimo, że wygraliśmy jako dwuosobowy zespól, ta wygrana należy do całej naszej grupy, którą pojechaliśmy. Jeśli chodzi o nagrody, najbardziej spodobały nam się kombinezony mechaników Roberta Kubicy. Ogromnie cieszę się, że mogliśmy osobiście poznać Grzegorza Dudę, uścisnąć dłoń i porozmawiać. Do tej pory nie dociera do mnie ta informacja o wygranej i zajętym I miejscu, ale jestem z nas wszystkich bardzo dumna.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

  1. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    Cieszy fakt, ze są młodzi ludzie, którzy chcą i uczą się fachu, żeby ulżyć Państwu w wypłatach „plusów”.
    Pójdą do pracy, będą zarabiać, płacić podatki… żeby Państwu wystarczyło na tych którzy w życiu nie skalają się pracą.

    • Cieee chorobaaaa !!!

      Miejmy nadzieję, że tych którzy w życiu nie skalają się pracą, trochę przetrzebi pandemia, bo byłoby ich więcej niż pracujących i płacących podatki.

    • Gratulacje, chodziłem do tej szkoły, jestem z was dumny. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

    • Pi……..sz

  2. Z przyjemnością przeczytałem ładnie ułożone teksty relacji. Gratuluję nabytych wiedzy i umiejętności.

  3. Brawa dla Młodych Ludzi!

    Szacunek dla Was, załogi, ale też i nauczycieli 🙂

  4. Niby teraz moda na branżówki i technika, ale jak autoryzowane serwisy szukają mechanika to chcą zatrudnić co najmniej inżyniera, teraz wszystko komputery elektronika, trzeba mieć wiedzę z wielu dziedzin, to samo w fabrykach. Szkoły takie były dobre, ale 20 lat temu kiedy do naprawy były mało skomplikowane samochody maluchy, polonezy, duże fiaty.

    • Tak komputerem rozrząd złożysz i klocki wymienisz, itp. pomyśl trochę

      • komputer też potrzebny

        właśnie po złożeniu rozrządu potrzebny jest komputer w nowych samochodach, aby zrobić adaptację zmiennych faz rozrządu, a przy wymianie klocków hamulcowych też komputer, aby cofnąć elektryczny hamulec tzn. aby cofnąć tłoczki w elektrycznym hamulcu tzw.ręcznym.

        • Nie wiem jaką szkołę kończyłeś albo serwis nabił Ciebie w balona żeby wydrzeć kasę. Rozrząd … wimieniamy na oryginalny a nie zastępczy i nic nie trzeba ustawiać w pamięci modułu ponieważ: koła zębate są takie same, dłupość paska lub łańcucha i ilość zębów jest taka sama, rozrząd ustawia się wg. punktów a fazy rozrządu pozostają bez zmian WIĘC co chcsrz ustawiać w tzw. komputerze. Mylisz dwa pojęcia: Moduł sterujący (ten w samochodzie) do którego praktycznie nie powinno się ingerować (oprócz wgrania nowszego softu fabrycznego) i komputer (laptop) z serwisowym oprogramowaniem diagnostycznym podpinany do złącza przeważnie RS w celu przeprowadzenia badania diagnostycznego.. To tyle dla fachofca.

  5. Ja, ja, dobcze, dobcze, phacować dalej. My tu bahdzo potszebujemy sphafnych hobotnikóf fisycznych do naszych montowni. Ale szmetanke za gotowe auto to jusz my spijemy.

  6. Kończyłem tę szkołę i nie żałuję umiejętności tam zdobytych oraz twardych zasad obowiązujących w normalnym życiu Nie było lekko. Gratulacje dla finalistów !!!!

  7. ☆☆☆⭐⭐⭐

    Zawody kto szybciej wytnie katalizator

  8. Chodziłem do tej szkoły ponad 20 lat temu. Wspomnienia mam takie, że do tej pory jak tamtędy przejeżdżam to odwracam głowę w 2 stronę. Mam nadzieję, że sporo się tam zmieniło.

Z kraju