690 680 960

Strażnik miejski jest mistrzem sztuk walki. Agresywny mężczyzna nie miał z nim szans

Brawurowa akcja strażników miejskich w Białej Podlaskiej. Gonili agresywnego mężczyznę środkiem ulicy, pomiędzy jadącymi pojazdami. Awanturnik został błyskawicznie obezwładniony.

Od kilkunastu dni na terenie osiedla Jagiellońskiego w Białej Podlaskiej dochodziło do aktów wandalizmu oraz zakłócania spokoju mieszkańców. Sprawcą był jeden mężczyzna, jednak za każdym razem udawało mu się uciec, zanim dojechali funkcjonariusze.

Mężczyzna zachowywał się awanturniczo i napastliwie. Wyładowywał on swoją agresję na różnych przedmiotach. Uszkodził drzwi wejściowe do jednej z klatek schodowych. Dodatkowo zaczepiał ludzi i głośno krzyczał używając agresji słownej przeplatanej przekleństwami. Wśród świadków swoich poczynań budził lęk, a nawet panikę.

Tym razem, gdy strażnicy miejscy zostali po raz kolejni powiadomieni o agresywnie zachowującym się mężczyźnie, dyżurny wysłał na miejsce wszystkie patrole. Po uzyskaniu wskazówki, że poszukiwany może obecnie znajdować się na ul. Zygmunta Augusta, funkcjonariusze natychmiast tam pojechali. W raz z nimi na miejscu pojawił się wspólny patrol straży i policji. Na widok radiowozów mężczyzna zaczął uciekać.

Trzech strażników udało się za nim w pościg. Na ulicy Terebelskiej mężczyzna wtargnął na jezdnię próbując uciekać między samochodami będącymi w ruchu.

– Strażnicy ujęli go, obezwładnili i skuli w kajdanki okolicach ronda. Jeden z mundurowych ma uprawnienia instruktora sztuk walki i posiada stopień mistrzowski 4 dan. Ujęty został przeprowadzony na trawnik i przekazany policji – relacjonuje komendant straży miejskiej Artur Kozioł.

Awanturnik to 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, znany policji z wcześniejszej sprawy, która dotyczyła niszczenia mienia. Dalsze czynności z zatrzymanym prowadzą bialscy policjanci.

(fot. lublin112)
2017-07-25 23:35:22

8 komentarzy

 1. W jakim celu było się męczyć i ganiać po ulicy? Przecież prorok go wypuści nakładając dozór. Dopiero jak kogoś poważnie poturbuje lub nie daj Boże zabije, trafi przed oblicze, do tego czasu, zreformowanej Temidy.

  • Trudno się z taką skrajnością zgodzić, Mości Nocnymarku, ale tak wiele razy bywało, może być też tak i w tym przypadku.
   Wystarczy, że będzie dziesiątą wodą po kisielu jakiegoś „funkcjusza” i może się okazać, że mistrzowie sztuk walki pobiegali sobie tylko.

 2. No tylko pogratulowac. Problem trwa juz od jakiegos czasu a ww pan zostal juz wypuszczony na wolnosc. Owacje na stojąco!

 3. 4 dan w czym? potrzebowal kolegow zeby poradzic sobie z typkiem ktory pewnie byl do tego nachlany?

 4. I c z tego ze go zatrzymali jak i tak nikt nie będzie chciał zeznawać przeciwko niemu.

 5. takie organizmy żyjące powinno się eliminować ze środowiska, bo niczemu nie służą…to jak zaraza, którą trzeba tępić

 6. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Będzie jak w wielu podobnych przypadkach, strażniko-policjanci pobiegali sobie, wykazali się sprawnością, odfajkowali sukces, a sąd będzie tzw. innego zdania i wypuści

 7. prawie jak w Kung-fu Pandzie…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli