Skrajnie wycieńczony waran na wyprzedaży w sklepie budowlanym. Zwierzę zostało odebrane (zdjęcia, wideo)

W jednym ze sklepów budowlanych w Chełmie w sprzedaży był skaranie wyczerpany waran. Specjaliści zajmujący się egzotycznymi zwierzętami postanowili odebrać je i przekazać do leczenia.

W czwartek w godzinach wieczornych Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt przeprowadziła interwencję w jednym ze sklepów budowlanych na terenie Chełma. Oprócz rzeczy związanych z budową czy wyposażeniem domu lub mieszkania, znajdował się w nim dział zoologiczny w którym sprzedawano m.in. żywe zwierzęta.

Stan w jakim się one znajdowały, oraz na co dzień musiały przebywać, zaniepokoił klientów, którzy powiadomili członków stowarzyszenia. Z uwagi, że były tam. m.in. zwierzęta egzotyczne, o pomoc w ocenie ich stanu poproszono lubelską Fundację Epicrates. W piątek z samego rana udali się oni na miejsce wraz ze specjalistką od chorób zwierząt nieudomowionych.

W najgorszym stanie znajdował się waran stepowy. Zwierzę było skrajnie zaniedbane i z uwagi na ten fakt, trafiło na leczenie. W stosunku do pozostałych zwierząt zostały wydane zalecenia odnośnie poprawy warunków ich przetrzymywania. Złożono też zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.


(fot. wideo – Fundacja Epicrates)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Dobrze że ci klienci, którzy to widzieli postanowili to zgłosić. Zwierzęta w sklepie budowlanym? Jakim prawem pozwala się na coś takiego? Za pieniądze pozwala się wszystkim na wszystko. Taki człowiek to niby ten myślący gatunek z sumieniem, a inne gatunki tak bez serca traktuje jak przedmioty.

 2. Masakra! Odwodnić i zagłodzić warana stepowego – to naprawdę trzeba się postarać. To łakomczuchy i żarłoki raczej z tendencją to tycia w terrariach. Ten wygląda jakby od kilku miesięcy dostawał zdecydowanie za małe porcje pokarmu. Co? W Chełmie jajek przepiórczych nie sprzedają? To dla takiego smoka rarytasek, a łatwy do dostania w każdym większym sklepie spożywczym! Czy sprawdzono posiadane przez sklep dokumenty? Warany podlegają pod CITES i powinny być rejestrowane, a handel nimi podlega kontroli na mocy przepisów międzynarodowych. Brawa dla ChSOZ i Epicratesa za interwencję i wyratowanie biedaka z takiej niewoli!

 3. Majster ????

 4. Zagłodzony po prostu , nie jadł i przełyk zainfekowany brakiem przeżuwania . Biedne stworzenie , sama skóra i kości , brak dostępu do wody

 5. Jak to bezczelność , żądać pięć stów za prawie padłe zwierzę…..

 6. A zamknąć właściciela na miesiąc o samej wodzie ******* „człowiek”

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL