Sensacyjny pościg po Lublinie i okolicach: 150 km/h bez opony, taranował radiowozy, padły strzały

Blisko pół godziny trwał pościg policji za kierowcą samochodu terenowego, który dzisiejszej nocy szalał po Lublinie i okolicach. Efekt, to połamane latarnie, uszkodzone samochody, staranowane radiowozy i poszkodowany funkcjonariusz.

Wszystko zaczęło się w nocy w centrum Lublina. Jeden z patroli lubelskiej drogówki dostrzegł na ulicy Peowiaków, jak samochód terenowy marki Mitsubishi wypadł z drogi i wjechał na chodnik. Tam odpadło znajdujące się z przodu pojazdu orurowanie, jednak kierowca wcale się tym nie przejął, tylko zaczął jechać dalej. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd i poznać przyczynę dziwnego zachowania kierowcy. Ten jednak zignorował dawane mu znaki do zatrzymania się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Po chwili zaczęły dołączać się kolejne radiowozy.

Kierujący terenówką poruszał się po ulicach miasta z bardzo dużą prędkością, co chwila zjeżdżał z drogi uszkadzając zaparkowane auta i elementy infrastruktury miejskiej. Nawet to, że w pewnym momencie w rejonie skrzyżowania ulic Narutowicza i Lipowej uderzył w latarnię, która się przewróciła, nie skłoniło go do zatrzymania. Następnie skierował się w stronę Majdanka.

Podczas ucieczki stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jechał pod prąd a także łamał wszelkie możliwe przepisy. Taranował także ścigające go radiowozy.

Z bardzo dużą prędkością wjechał w ulicę Krańcową, gdzie jadąc pod prąd skierował się w stronę ul. Chemicznej. Następnie klucząc okolicznymi ulicami wjechał na al. Witosa i zaczął kierować się w stronę Świdnika. W międzyczasie, na wysokości Felina, uderzył w skarpę gdzie z jednego z kół spadła opona. To także nie przeszkodziło mu w kontynuowaniu ucieczki, gdyż po wjechaniu na trasę S17 poruszał się z prędkością około 150 km/h pozostawiając za sobą efektowny snop iskier. Na wysokości miejscowości Wierzchowiska udało mu się zjechać z trasy ekspresowej po czym wjechał na okoliczne pola. Po dojechaniu do ogrodzenia posesji staranował je i tam jego pojazd „zawiesił się” na elementach fundamentu.

To również nie skłoniło mężczyzny do poddania się. Zaatakował jednego z funkcjonariuszy, czym zmusił policjantów do użycia broni. Strzały także nie ochłodziły jego zapałów i znów rzucił się do ucieczki, tym razem pieszo. Po kilkudziesięciometrowym pościgu został zatrzymany. Mężczyzna był tak pobudzony, że funkcjonariusze mieli trudności z jego zatrzymaniem. Nawet po zakuciu w kajdanki i umieszczeniu w specjalnej stalowej klatce w radiowozie nie uspokoił się, tylko demolował wnętrze pojazdu.

Łącznie w trwającym blisko pół godziny pościgu brało udział kilkunastu policjantów z Lublina a także kilka radiowozów ze Świdnika. Staranowane zostały dwa radiowozy, trzeci zaś uszkodzony przez agresywnego mężczyznę. Na trasie pościgu uciekinier „położył” dwie latarnie a także uszkodził kilka pojazdów i wiele elementów miejskiej infrastruktury. Mężczyzna podróżował wraz z pasażerem.

– Badanie wykazało, że 39-letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Dodatkowo pobrano mu krew do badań. 39-latek znany jest lubelskim funkcjonariuszom za wcześniejsze konflikty z prawem. Kilkakrotnie notowany był w policyjnych kartotekach. Razem z 39-latkiem autem podróżował 16-letni młodzieniec. Nieletni trafił na komisariat. Tam znieważył mundurowych, za co dopowie przed sądem ds. rodziny i nieletnich – informuje mł. asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Wkrótce 39-latek usłyszy zarzuty. Dotyczyć będą one czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli, jazdy w stanie po użyciu alkoholu i spowodowania kolizji.

(fot. lublin112)
2015-04-26 11:59:34

83 komentarze

 1. On nie ma prawka. Jego adwokat mówi że szybko nie wyjdzie z pierdla. Nawet kasa mamusi tu nie pomoże.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!