Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszają konsultacje projektu zmiany planu zagospodarowania dla rejonu ul. Przeskok

Miasto Lublin rozpoczyna konsultacje społeczne projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Przeskok. Do 24 maja dokumenty planistyczne wyłożono do wglądu publicznego. Czas na złożenie uwag upływa 7 czerwca.

– Prezentowany projekt zmiany planu zawiera punktową korektę obowiązujących zapisów tekstowych i w ograniczonym zakresie dostosowuje je do projektowanego nowego obiektu sportowego z funkcją stadionu żużlowego. Przypomnę, że lokalizację stadionu przy estakadzie na ul. Krochmalnej umożliwia już obowiązujący plan miejscowy – mówi Małgorzata Żurkowska, Główny Urbanista Miasta Lublin.

Teren, którego dotyczy zmiana planu, położony jest w centralnej części miasta, w dzielnicy Za Cukrownią, między ulicą Przeskok, planowanym przedłużeniem ulicy Lubelskiego Lipca ’80, ulicą Krochmalną a rzeką Bystrzycą. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wyznacza tu tereny zieleni parkowej z dopuszczeniem sportu i rekreacji oraz zabudowy usługowej i umożliwia realizację wielofunkcyjnego obiektu sportowego w rejonie ul. Krochmalnej.

Prezentowane zmiany planu dotyczą zmniejszenia wskaźników parkingowych dla stadionów i klubów sportowych, co pozwoli znacząco ograniczyć inwestycję z korzyścią dla środowiska przyrodniczego. Projekt planu ustala wskaźnik parkingowy dla samochodów osobowych w przypadku realizacji stadionów i klubów sportowych nie mniejszy niż 4 miejsca parkingowe na 100 miejsc siedzących (w planie obowiązującym było 20 miejsc parkingowych na 100 miejsc siedzących) oraz 1 miejsce parkingowe dla autokaru na 1000 miejsc siedzących dla widzów (w planie obowiązującym było 3 miejsca parkingowe na 1000 miejsc siedzących).

Ponadto dopuszczono realizację parkingów obsługujących obiekty sportowe również w formie wielopoziomowej. Skorygowano także wysokość zabudowy i wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej w strefie lokalizacji obiektów kubaturowych o funkcji usługowej, w ramach której dopuszcza się lokalizację stadionu sportowego. Zmiana wysokości obiektu o 8 m (z 25 m na 33 m) oraz ażurowych elementów konstrukcyjnych o 6 m (z rzędnej 209 m n.p.m. do rzędnej 215 m n.p.m.) wynika z powiększenia trybun względem poprzedniej koncepcji obiektu sportowego. Pozostałe ustalenia obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania utrzymują dotychczasowe brzmienie.

Do 24 maja projekt zmian planu dostępny będzie w siedzibie Urzędu Miasta Lublin (Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14), jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami planistycznymi odbędzie się 18 maja o godzinie 13.00 w Ratuszu (pl. Króla Władysława Łokietka 1, sala nr 2). Z kolei uwagi należy składać na piśmie (pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin), drogą elektroniczną (e-mail: [email protected], ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP) lub za pośrednictwem portalu partycypacyjnego e-usług – planowanie przestrzenne: decyduje.lublin.eu/pl/ w nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca.

(fot. Google\UM Lublin)

4 komentarze

  1. 😉 😉 🙂

  2. Andrzej Filipowicz, Lublin

    Konsultacje o godzinie 13, czyli dla pracujących w… Urzędzie Miasta Lublin oraz potencjalnych deweloperów. Może dlatego, ze sam doprowadzili do uchwalenia planu miejscowego z naruszeniem podstaw, czyli ustalenia studium uwarunkowań, co dosadnie 1,5 roku wcześniej podsumował NIK. Jak zmienić nielegalne w akceptowane? Wystarczy twierdzić, że proponowana zmiana jest zgodna z dokonaną wcześniej. O uwagach i wnioskach NIK przecież już mało kto pamięta.

    • Głupi czy prowokator?
      Z projektem zmian planu możesz się zapoznać nawet o północy nie wychodząc z domu.
      O podobnej porze (też bez wychodzenia z domu) możesz przesłać swoje uwagi.
      Konsultacje to powstały jedynie w twoim umyśle.
      A jeśli ktoś faktycznie jest zainteresowany tematem, to po zapoznaniu się z planem i przed napisaniem swoich uwag może skorzystać z planowanej dyskusji publicznej.
      Dla zainteresowanego problem, że o godz. 13?
      O 18 też ludzie pracują i wszystkich nie zadowolisz.
      A twoje zainteresowanie tematem objawia się jedynie biciem piany.

  3. Grażyna Pijepies

    ” umożliwia realizację wielofunkcyjnego obiektu sportowego w rejonie ul. Krochmalnej.”

    Stadion (o, pardon, arena) już jest, tor żużlowy powstaje, proponuję tor formuły 1.

Dodaj komentarz

Z kraju