690 680 960

Róża Podgórna: Pijany woźnica wpadł furmanką do rowu. Poturbował go koń, przejechało po nim koło wozu

W niedzielę w miejscowości Róża Podgórna pijany woźnica zjechał furmanką do rowu. W wyniku wypadku doznał obrażeń ciała, ma m.in. liczne złamania i wybite zęby.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Róża Podgórna w powiecie łukowskim. Jak wstępnie ustalili łukowscy policjanci 39-letni woźnica jadący furmanką po leśnej drodze, tak niefortunnie powoził zaprzęgiem, że jeden z jego pasażerów spadł z wozu. Nic mu się jednak poważnego nie stało.

Po chwili jednak 39-latek próbował ominąć przeszkodę na drodze i zrobił to tak niefortunnie, że wóz zjechał do rowu. Tam podróżujący czterej mężczyźni spadli z wozu. Woźnica dodatkowo został poturbowany przez konia i przejechany przez jedno z kół pojazdu. Pozostałym trzem mężczyznom nic się nie stało.

– Pokrzywdzony 39-latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Mężczyzna doznał licznych złamań oraz stracił kilka zębów. Policjanci ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad 2 promille alkoholu – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Wkrótce woźnica zostanie przesłuchany. Odpowie on za kierowanie pojazdem zaprzęgowym w stanie nietrzeźwości. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywna.

2016-02-08 11:42:12
(fot. Policja Łuków)

reklama

12 komentarzy

 1. Szkoda konia. Stres dla zwierzęcia…

 2. No i wiśta wio już nie wypowie poprawnie.

  • Teraz to będzie mówił ,,fiśta”

   • Eee taka wada wymowy pozostanie niezauważona – połowa panienek sepleni mówiąc np. „czests”, „czynastsie”, szczęstsie”… Wystarczy posłuchać w telewizyjnych wywiadach, serialach…
    Mówie się np. o „szczelaniu” i trafianiu czysta czydzieści czy razy w jednom tarcze.
    Fajnie nie?

 3. ciekawe czy koń był trzeźwy 😀

 4. A mógł „koniu” nie przeszkadzać w jeździe… 😉

 5. Koń go poturbował…no i bardzo dobrze, żeby jeszcze samochody były takie mądre i rozjeżdżały swoich pijanych woźniców

  • Z tym rozjeżdżaniem przez sstosownie „cwane” samochody swoich pijanych „woditieli” pomysł z jednej strony dobry, ale jakby tak było to stracilibysmy wielu naszych „uczonych” Obywateli.
   Strach pomysleś ilu posłów, senatorów, sędziów, adwokatów, lekarzy wytępiłyby takie złosliwe samochody.
   Że nie wspomnę już nawet o takiej drobnicy społecznej jak dyrektorzy, prezesi czy pospolici wójtowie, albo nie daj Boże radni !

 6. wszyscy przysięgali, że jechali saniami, że są na kuligu, co się teraz dzieje… dobrze, że nie zapiął drugiego konia bo by nie opanował fury

 7. Rolnik szuka żony

  Czy koń byl trzeźwy?

 8. A czy ktoś zwrócił uwagę na stan ogumienia w furmance ? Należy jeszcze przesłuchać „koniu”. Tego wymaga wyczerpanie tematu i podanie do wiadomości co miał dopowiedzenia tenże.
  Pozdrowienia i życzenia dla całej ekipy 112 z okazji jubileuszu 🙂

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas