690 680 960

Ratownicy medyczni i strażacy zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał niemal 3 promile

Dzięki reakcji ratowników medyczny i strażaków zatrzymany został kompletnie pijany mężczyzna kierujący oplem. 39-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, co więcej nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Wczoraj w miejscowości Jaroszyn ratownicy medyczni wracający karetką z Kowali zauważyli, że jadący przed nimi opel nie trzyma prostego toru jazdy. Nabrali podejrzeń, że mężczyzna siedzący za kierownicą może być nietrzeźwy i zatrzymali pojazd.

Kiedy kierujący zorientował się, że ratownicy dzwonią na numer alarmowy, zaczął uciekać. W tym momencie nadjechali strażacy z JRG w Puławach, którzy przyłączyli się do pościgu za uciekającym kierowcą. Po krótkim pościgu kierowca została ujęty przez ratownika i dwóch strażaków oraz doprowadzony do pojazdu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zbadali 39-latka alkomatem. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. W takim stanie, bez uprawnień kierował samochodem, przewożąc dwoje pasażerów. Wkrótce 39-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Niezależnie od wysokości orzeczonej kary, osoba skazana musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty świadczenia w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Puławy)

5 komentarzy

  1. Odważnych pasażerów miar ten bezmózg – pewnie podobnie lewitowali na oparach.

  2. Jeżeli się kieruje po pijanemu, to okoliczność posiadania Prawa Jazdy, czy też jego braku, nawet nie ma większego znaczenia.

  3. I gdzie te kochające żony, matki które dbają żeby mąż/syn nie jeździł po pijaku? I sam odpowiem: jeżdżą z tym pijakiem i mają wszystko w wyciupcianym 500+.

  4. Kolejny przejaw łupienia kierowców.

  5. LUB i wszystko jasne

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…