Poniedziałek, 29 czerwca 202629/06/2026
690 680 960
690 680 960

Pożar zabudowań gospodarczych. Straty oszacowano na około 500 tysięcy złotych

W niedzielę, 28 czerwca, późnym wieczorem strażacy zostali zadysponowani do pożaru w miejscowości Czeputka w gminie Sosnówka w powiecie bialskim. Ogień objął budynek mieszkalny oraz budynki gospodarcze. Na miejscu pracowały liczne zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także służby medyczne, policja i pogotowie energetyczne.

Alarm późnym wieczorem

W niedzielę, 28 czerwca, około godziny 20.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego znajdującego się w garażu. Sytuacja bardzo szybko stała się poważna, ponieważ ogień dynamicznie się rozprzestrzeniał i w krótkim czasie objął kompleks budynków gospodarczych.

Pożarem zostały objęte m.in. stodoła, obora, garaż oraz letnia kuchnia. Ze względu na skalę zagrożenia do działań skierowano znaczne siły i środki. W akcji gaśniczej brało udział 14 pojazdów pożarniczych oraz ponad 70 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Liczne jednostki straży pożarnej na miejscu

W działaniach gaśniczych uczestniczyły zarówno jednostki Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejsce skierowano m.in. druhów z OSP KSRG Wisznice, OSP KSRG Sosnówka, OSP KSRG Rossosz, OSP KSRG Matiaszówka, OSP KSRG Sławatycze, OSP KSRG Hanna, OSP Zabłocie, OSP Żeszczynka, OSP Motwica oraz OSP Czeputka.

W akcji brały również udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Białej Podlaskiej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Włodawie.

Na miejscu także medycy, policja i pogotowie energetyczne

Oprócz strażaków na miejscu pracował Zespół Ratownictwa Medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne. Obecność pogotowia energetycznego była istotna ze względu na charakter pożaru i konieczność zabezpieczenia terenu działań.

Służby prowadziły działania mające na celu opanowanie ognia, zabezpieczenie okolicznych zabudowań oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom znajdującym się w rejonie pożaru.

Po zakończeniu działań gaśniczych służby będą ustalać dokładne okoliczności pojawienia się ognia oraz przyczyny pożaru. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad 8 godzin. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Wstępnie straty oszacowano na około 500 tysięcy złotych.

Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez odpowiednie służby.

 

Jeden komentarz

  1. Wody brakuje w hydratach i nima czym gasić!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia