690 680 960

Przechodził przez jednię, nie miał odblasków. Został potrącony lusterkiem

Wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Ruda doszło do wypadku z udziałem pieszego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 18 w miejscowości Ruda w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd osobowy.

Na miejscu policjanci ustalili, że znajdujący się na drodze pieszy został potrącony przez samochód marki Hyundai, z dołączoną przyczepą kempingową. Kierujący próbował go ominąć i pieszy został potrącony zewnętrznym lusterkiem. Pokrzywdzony mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał 63-latek z gminy Serokomla nie zagrażają jego życiu. Do wypadku doszło na odcinku drogi biegnącej poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie nie było żadnego oświetlenia ulicznego. Pieszy zaś przechodził przez jezdnię i nie miał żadnych elementów odblaskowych.

Kierujący samochodem 59-latek był trzeźwy, natomiast pieszy był pod działaniem alkoholu. Pobrano od niego krew do badań. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Łuków)

2 komentarze

 1. Jak to jest, że nie którzy są w stanie w nocy, poza obszarem zabudowanym, w terenie nieoświetlonym zauważyć coś/kogoś na jezdni i uniknąć najechania/potrącenia, natomiast inni nie potrafią tego uczynić w mieście, w środku dnia na oznakowanym przejściu.
  W tym przypadku:
  -mandat za nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdowi podczas przechodzenie przez jednię
  -mandat za poruszanie się bez elementów odblaskowych podczas poruszania się drogą po zmroku w terenie nieoświetlonym, niezabudowanym
  -kwiaty z przeprosinami i pokrycie kosztów uszkodzenia pojazdu

  • To na wstępie to było oczywiście pytanie retoryczne.
   Zauważmy, że w zdarzeniu brał udział pojazd ciągnący przyczepę, a wiec o wydłużonej drodze hamowanie, oraz utrudnionej manewrowości.
   Gdyby pijaczyna tracił na przelatujące 120km/h aŁdi to mielibyśmy kolejny artykuł z tragicznie zmarłym pieszym, który wtargnął na jezdnie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce