Prokuratura walczy o areszt dla Zbigniewa Stonogi. „Decyzja sądu jest niezasadna, nielogiczna i błędna”

Prokuratura Regionalna w Lublinie ma złożyć zażalenie na niesłuszne orzeczenie do Sądu Okręgowego w Lublinie w sprawie Zbigniewa Stonogi. Argumentacja sądu ma być sprzeczna z prawem i logiką oraz zasadami doświadczenia życiowego, a tym samym ma wymagać przewidzianych prawem reakcji.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie złożone zostanie zażalenie na wypuszczenie na wolność Zbigniewa Stonogi. Jak już informowaliśmy, został on zatrzymany w czwartek.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Lublinie śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące działania na szkodę Fundacji swojego imienia, przywłaszczenia pieniędzy pochodzących z wpłat od darczyńców, a także prania pieniędzy. Następnie śledczy skierowali do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie wniosek o zastosowanie wobec Zbigniewa Stonogi środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Ten jednak nie zgodził się z argumentami prokuratury i nakazał zwolnić zatrzymanego.

Prokuratura nie zgadza się jednak z decyzją sądu i postanowiła natychmiast skierować zażalenie celem zmiany tej decyzji. Jak podkreślono, jest ona zdaniem śledczych całkowicie niezasadna, nielogiczna i błędna, co do meritum jak i w zakresie uzasadnienia.

– Niezrozumiała jest wyrażona przez sąd ocena zachowania podejrzanego wskazująca, iż nie popełnia przestępstwa przywłaszczenia mienia osoba, która wykorzystuje do celów prywatnych środki pozyskane w ramach prowadzonej przez siebie fundacji. Linia obrony wskazująca, iż kupując żetony w kasynie podejrzany pomylił kartę płatniczą lub nie mógł wypłacić własnej gotówki z bankomatu z uwagi na limit i w związku z tym konieczne było wykorzystanie środków fundacji jest absurdalna. Tym bardziej, że uczynił to w sumie trzykrotnie, a przy pierwszej wizycie w kasynie trzy razy użył „przez pomyłkę” karty fundacji zamiast prywatnej – wyjaśnia Piotr Marko z Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Śledczy dodają, że przedstawione przez sąd stanowisko sugeruje opinii społecznej, że każdy dysponujący w imieniu instytucji charytatywnej środkami pieniężnymi otrzymanymi od obywateli może „bezkarnie”, w oparciu o takie decyzje sądu, wydawać je na cele niezwiązane z działalnością statutową fundacji i przeznaczać je na własne cele np. gry hazardowe. Dodatkowo zdaniem prokuratury, stanowisko takie może uzasadniać również przekonanie, że każdy dysponujący kartami związanymi z rachunkami np. instytucji lub organów państwowych może w ten sposób postępować ze środkami publicznymi.

Przypomnijmy, Prokuratura Regionalna w Lublinie zgromadziła dowody, że Zbigniew Stonoga w okresie od 2 października do 27 grudnia 2019 roku, zorganizował co najmniej 23 zbiórki pieniędzy na różne cele charytatywne. Z zebranych od darczyńców pieniędzy, 253 tysiące złotych miało trafić nie dla osób potrzebujących, lecz dla Zbigniewa Stonogi. Z tego 217 tysięcy złotych miał przeznaczyć na zakup żetonów do gry w jednym z warszawskich kasyn, reszta miała pójść na udzielenie nieoprocentowanej pożyczki oraz zapłatę honorarium adwokackiego i zwrot kosztów procesowych w prywatnej sprawie.

(fot. Polsat)

45 komentarzy

 1. „Linia obrony wskazująca, iż kupując żetony w kasynie podejrzany pomylił kartę płatniczą lub nie mógł wypłacić własnej gotówki z bankomatu z uwagi na limit i w związku z tym konieczne było wykorzystanie środków fundacji jest absurdalna.” – dobre!

 2. Ten typ powinien już dawno zgnić w lochu.

 3. Kaźdy kto wykorzystuje poprzez fundację środki na własne cele , powinien doźywotnio mieć zabronione zbieranie kasy . Wielu jest takich źe pod płaszczykiem zacnych celów , chce źyć kosztem innych.

  • jak robisz to umiejętnie jak WOSP to moga ci naskoczyć. I zyjesz jak pączek w maśle a głupi naród składa sie na luksusy pajaca w czerwonych gaciach

   • Powiedział pajac kazio.

    • jak by WOSP czy Owsiak wziął choćby złotówkę z fundacji to by już dawno w pierdlu siedział bo tam stado pisdniętych prokuratorów inwigiluje każdy paragon tak jak fundacje Stonogi…
     Stonoga cwany lis podpuścił lewą rękę ziobry wziął kasę i oddał za 4 godziny… aaaaahahahhah i beka na całego…

     • Skąd wiesz skoro owsiak nie pokazuje faktur z fundacji nawet po nakazie sądu? Ktoś kto robi legalne interesy tak się zachowuje?

   • ty gnido!! Obyś NIGDY nie otrzymał pomocy od WOSP ! ty ani twoją rodzina. Podpisz Oświadczenie że zrzelasz się korzystania ze sprzętu zakupionego od przez Wielka Orkiestre Świątecznej Pomocy. Idź ,niech księża cię lecza. Albo wypad do rządowej kliniki.

    • a podobno żebranie jest karalne

    • Oj bredzisz nie mając pojęcia. Nie powielaj sloganów tylko poczytaj sobie jak to się tam odbywa. Mi się już nie chce tego pisać bo ileż razy można. Jak nie korzystałeś z pomocy to nie wiesz jak wygląda mechanizm. Ja korzystałem wiec wiem. Mam mieszane uczucia jak to pisze ale przypuszczam że lekko jest wyprowadzane około 50 procent tego co zbiorą. To jest minimum bo może być znacznie więcej. Nie wiele różni się to od tego co zrobił szumowski z respiratorami tylko jeżeli by to owsiak załatwiał to przynajmniej by były. Pewnie 4 razy droższe ale kogo to interesuje skoro są w zasadzie za darmo bo szpital otrzymuje wiec kogo to obchodzi. Jak dostanę mercedesa wartego 100 tysięcy i zobaczę że na fakturze jest kwota 400 tysięcy to nie ma dla mnie większego znaczenia skoro to nie ja płacę. Pewnie tych co się na niego złożyli by interesowało ale oni się nie dowiedzą bo to ja widziałem a opinia publiczna usłyszy tylko że kosztował 400 tysięcy.

     • Zapomniałem dopisać że oczywiście zostaje człowiek zmuszony do kupienia tego merca w salonie kuzyna pana posiadającego fundacje bo on płaci. Nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać. Ale dalej wierzcie sobie w co chcecie.

   • 100%prawdy kazio.

  • Większość funkcji to jedna wielka ściema wykorzystują chore dzieci dla własnego interesu.

 4. Hehe Zbyszek na topie, pedofila złapał. W kościele na pewno nie jeden ”kapłan” także wyczerpie tego znamiona. Bycie księdzem już samo w sobie jest patologią..

 5. równie dobrze taki … może orzec, że 2+2=10

 6. Śmieszna ta prokuratura, jak Sasin przewalił 68 mln to odmówili wszczęcia

 7. A rownie dobrze w tym.kraju jest tak.ze jak zaczniesz za duzo.mowic zlego o wladzy.to wladza cie szybko I.umiejetnie niby w majestacie prawa uciszy

 8. Dobrze że oni głośno. TO CZŁOWIEK SYMBOL! PiS dla sobie robi MĘCZENNIKA.
  Brawo Sad !! Jeszcze nie zależny !

 9. Od kiedy to prokuratura komentuje decyzje sądów?
  W jakim kraju my żyjemy skoro zamiast stosować poręczenie majątkowe wtrąca się obywatela do aresztu?
  Niebywała pogarda prokuratury dla oceny ,,quasi dowodów” przez sądy dwóch instancji.

 10. JAK to możliwe, że taki podgatunek łazi i „capi” w naszym mieście. Jego istnienie to wielka pomyła
  —- do korekty.

 11. Czy ktos w ogole wierzy tej pisowskiej policji o nazwie polska prokuratura?

 12. Ten wrzód nie powinien być na wolności.

 13. Jakim to trzeba być naiwniakiem żeby wpłacać pieniądze na fundację.

 14. Chciałam tylko zauważyć ,że obiecane respiratory Owsiak kupił i są do naszej dyspozycji a rządowych jak nie było tak nie ma i 300mln również więc darujcie sobie to ujadanie na WOŚP .A co do Stonogi i tej sytuacji to już jest żałosne ,setki razy go łapią, wypuszczają a on się śmieje .

 15. Typowy kazio tico wasy pierwsza lawa w niedzielę i w rylo bo zupa za slona

 16. Tak. Te antypolskie komentarze przeciwko Panu Jurkowi Owsiakowi (który notabene powinien mieć pomniki w Polsce za uratowanie setek istnień ludzkich!) Te krzywdzące obrzydliwe komentarze moga pisać tyko ludzie zepsuci do szpiku kości. Zdemoralizowani obrzydliwi bandyci. Innego określenia poprostu niema. Zarzucanie mu kradzieży ,malwersacji finansowych? A co robi kościół w tym kraju?! Jakie ma profity, przywileje. Pewien znany zakonnik ?! Ludzie opanujcie się .

  • Poczytaj, jaki odsetek tego co kupił owsiak jest do wydatków nfz, czyli nas wszystkich. To są promile, a jeszcze połowa wzięta pod stołem na spółki meloniki i inne. Część sprzętu, który kupił trafiła na oddziały, gdzie ich w ogóle nie trzeba było i stoją nie używane. Był kiedyś wywiad z pewną dyrektorką szpitala, która mówiła, że przyszli do niej ludzie od owsiaka i zagrozili, że jak nie przyklei serduszek na sprzętach wcale nie kupionych przez fundację to nie dostanie wsparcia. Więc przyklejała na urządzeniach z nfz!!

 17. coś mu z ochroną nie wyszło w gdańsku

 18. Może sędzia nie widzi nic złego w grze za cudze bo sam tam był że Stonogą i obaj grali za pieniądze fundacji…

 19. Ale ten gość ma plecy. Musi być dobrze zabezpieczony skoro jeszcze nie odwiedził go seryjny samobójca jak Leppera.

  • Leppera odwiedził seryjny samobójca w Moskwie, uważasz, że to polskie służby?? haha chyba, że te od Chyżego Roja co się tak ściskał nie raz z Putlerem.

 20. O Zbysiu! Co za rozum co za głowa jak tu przyjdzie kiedy taki łeb zakopać!

 21. Chyba moje IQ =0, nie mogę ogarnąć , zamykają, wypuaszczają i tak już parę lat. Zabawa w chowanego.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9563zł 0.15%
  • GBP 5.1269zł -0.26%
  • EUR 4.6188zł -0.31%
  • CHF 4.3197zł -0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach