Poniedziałek, 29 kwietnia 202429/04/2024
690 680 960
690 680 960

Produkowane w Lublinie wieczka puszek do napojów trafiają do kilkunastu krajów. Ball Packaging rozbudował fabrykę (zdjęcia)

Dziś z udziałem władz firmy, miasta i województwa, a także szeregu zaproszonych gości odbyło się uroczyste uruchomienie dwóch kolejnych modułów w fabryce Ball Packaging. Zajmuje się ona produkcją aluminiowych wieczek puszek do napojów.

Mało kto wie, ale gdziekolwiek w Europie otwierając puszkę z napojem czy piwem jest duże prawdopodobieństwo, iż wieczko tej puszki pochodzi z Lublina. Od ośmiu lat na terenie strefy ekonomicznej funkcjonuje bowiem fabryka firmy Ball Packaging, która zajmuje się ich produkcją. Sam zakład powstał znacznie wcześniej i miały być w nim produkowane puszki do napojów. Jednak plany się zmieniły a budynek wynajęto innej firmie. W 2015 roku zapadła decyzja o rozpoczęciu produkcji wieczek i trwa to do dziś. Co więcej, zapotrzebowanie stale rośnie, przez co konieczna była kolejna już rozbudowa fabryki.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, zakład Ball Beverage Packaging EMEA w Lublinie powstał 15 lat temu jako pierwsza inwestycja na terenie strefy ekonomicznej na Felinie. Z roku na rok się też rozwija i obecnie jest jedną z flagowych lokalizacji spółki Ball Corporation w Europie. Co więcej, lubelski oddział awansował do grona największych tego typu
ośrodków produkcyjnych na świecie. Wytwarzane w Lublinie wieczka puszek do napojów trafiają do klientów w całej Europie.

Dziś z udziałem władz firmy, miasta i województwa, a także szeregu zaproszonych gości odbyło się uroczyste uruchomienie dwóch kolejnych nowoczesnych modułów produkujących aluminiowe wieczka puszek do napojów.

– Fabryka Ball w Lublinie wyróżnia się na świecie pod względem zastosowania innowacyjnych technologii automatyzacji modułów produkujących wieczka, ale również logistyki wewnątrzzakładowej oraz monitorowania i zarządzania złożonymi procesami technologicznymi. Moduły do tworzenia wieczek są wyposażone w szereg czujników monitorujących ich pracę i pozwalających kontrolować produkcję w czasie rzeczywistym, w tym krytyczne parametry pracy pras produkcyjnych. Transport wewnętrzny obsługiwany jest przez pojazdy samojezdne AGV, co pozwoliło w pełni zautomatyzować procesy produkcyjne. Z kolei system paneli fotowoltaicznych o mocy 908,22 kWp, zainstalowanych na dachu ogranicza zużycie energii elektrycznej – mówi Robert Granosik,  Członek Zarządu i Dyrektor lubelskiego zakładu Ball Packaging Europe,.

Władze firmy szczycą się także zastosowaniem szeregu działań mających na celu ochronę środowiska. Podkreślają, iż cały odpad produkcyjny jest odzyskiwany i podlega recyklingowi. Do tego puste już puszki wracają do zakładu w formie pełnowartościowego aluminium pozyskanego w procesie recyklingu, którego poziom wynosi około 70% co czyni tego typu opakowanie najbardziej zrównoważonym i poddawanym recyklingowi pojemnikiem na napoje na świecie. Po opróżnieniu aluminiowa puszka, butelka lub kubek mogą zostać poddane recyklingowi i wrócić na półki sklepowe w ciągu zaledwie 60 dni.

– Inwestorzy i przedsiębiorcy odgrywają kluczową rolę w rozwoju Lublina i aglomeracji lubelskiej. Otwarcie nowych modułów produkcyjnych Ball Beverages Packaging EMEA w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK na Felinie to nie tylko dowód na to, że przyciągamy nowe inwestycje, ale także przykład zaufania inwestorów i przedsiębiorców do potencjału naszego miasta – zaznaczył prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Jak podkreśla Robert Granosik, Członek Zarządu i Dyrektor lubelskiego zakładu Ball Packaging Europe, uruchomiona dziś kolejna część fabryki jest największą tego typu inwestycją w Europie, dzięki której powstanie też kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

20 komentarzy

  1. czyli można bez księdza ministrów i innych polityków otarcie uroczyste robić

    • Jan Chryzostom Piasek

      Taaa, bo ten łysy w okularkach to nie polityk. 😀

    • I tak to jest upokorzyć się publicznie, Witku? Nie trzeba było na otwarcie, ponieważ był ksiądz na rozpoczęciu budowy. Imię sugeruje, że jesteś ze starszego pokolenia, a komentarz godny ateistycznego Mateuszka z podstawówki.

  2. Dzisiaj byłem w urzędzie Marszałkowskim nowym, co lepsze podobno budynek wynajmowany przez urząd od prywaciarza chacienda że mózg dęba staję ciekawe ile koszt najmu miesięcznie łatwo rozparcelowane publiczne pieniądze a jakoś tak reszta lbn kiepsko przędzie

  3. Witam! Niech mi ktoś powie BackingPack to jest ta segregacja puszek od 7-15 pon-pt, bo godziny są tu wymarzone do pracy tylko czy robota godna człowieka po studiach i czy się robi z więzniami?? (Chodzi o godziny bo ciężko dostać tak idealne godziny w LBN)

  4. Praca zmianowa non – stop , grafik określony na cały rok . Jeśli chodzi o szarego pracownika produkcji zarobki o 300- 800 zl więcej niż obok w podobnych kombinatach. Wychodząc z tego miejsca po kilku latach tyrając na kilku zmianach w święta i dni wolne zapomnij o jakichkolwiek pasjach które zatracisz i będziesz borykał się z trudnością odnalezienia pracy. Jest to świetne miejsce dla przyjezdnych z prowincji ok 90% załogi posiadającej mini-ranczo lub małorolnych. Kadra zarządzająca w/w firmie prezentuje najwyższy poziom profesjonalizmu i merytorycznego podejścia szczególnie gdy w przypadku negacji lub niezadowolenia przez pracownika pozwala i pomaga mu na rozwój w nowej (innej) kolejnej firmie:). Latem temperatury w granicach 40 c , zapylenie aluminium , hałas , wibracje i ubiór pokemona w czapce z plastikowym wypełnieniem , okularach.
    Jeśli jesteś z miasta masz wykształcenie pomaturalne lub wyrższe szukaj lepszej pracy…

  5. Z czego tu się cieszyć , grafik non stop nie zgodny z prawem. Ktoś powinien dawno się przyjrzeć tej firmie

Dodaj komentarz

Z kraju