690 680 960

Prezydent Andrzej Duda w Lublinie. Wziął udział w Gali Niepodległości (zdjęcia)

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się Gala Koncertowa z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Gościem honorowym był prezydent Polski Andrzej Duda.

W niedzielny wieczór do Lublina przyjechał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wziął udział w zorganizowanej przez wojewodę lubelskiego i Fundację Niepodległości Gali Koncertowej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W Centrum Spotkania Kultur uhonorowane zostały również osoby i organizacje działające na rzecz umacniania niepodległości i wspólnoty narodowej, kultywowania pamięci historycznej oraz postaw patriotycznych w społeczeństwie. Wyróżnienia krzewienie postaw patriotycznych w sztuce przyznano również Zespołowi Ludowemu Pieśni i Tańca Mazowsze.

– Bardzo dziękuję za to, że mogę być tu dzisiaj z Państwem i właśnie w Lublinie – na miesiąc przed setną rocznicą powstania rządu 7 listopada 1918 roku – świętować z Państwem przy wspaniałych utworach i wspaniałej aranżacji, jaką za moment przedstawi tutaj „Mazowsze”, które jest absolutnie superprofesjonalne i niezawodne – mówił w niedzielę w Lublinie Prezydent Andrzej Duda.

Głównym punktem Gali był koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Na scenie zaprezentowano m.in. tańce góralskie oraz pieśni wykonywane w strojach łowickich: „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie” i „Legiony”. W gali uczestniczyli też rekonstruktorzy z różnych epok historycznych, a towarzyszył jej także pokaz sprzętu wojskowego na placu przed Centrum Spotkania Kultur.

 

(fot. KPRP)

16 komentarzy

  1. …..KONSTYTUCJA…KONSTYTUCJA…KONSTYTUCJA…

  2. A to dlatego wczoraj przez pół dnia policja stała z włączonymi migającymi kogutami na skrzyżowaniach.

  3. Czy chociaż raz ją czytałeś, czy posiadasz ją w swoim księgozbiorze, czy takowy w ogóle posiadasz?

  4. Zaraz się zacznie lewacki skowyt.

  5. Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu a ludziom żyje się coraz lepiej. Wszyscy posłowie PiS są kompetentni i uczciwi.

  6. Czego to się nie robi przed wyborami.

    • Czego to się nie robi przed wyborami? Spytaj Shreka, bo kolejne niedługo przerżnie. Jego kolega z Legionowa też może dorzuci ci parę „anegdotek” wyborczych…

  7. Lublin miasto PiS wiec może lepiej komentować nie będę. Bieda lubi biedę

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie