Poważny wypadek drogowy w Lubartowie. Nieprzytomny kierowca miał głowę zanurzoną w wodzie (zdjęcia)

W miniony piątek wieczorem w Lubartowie doszło do poważnego wypadku drogowego. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich jest w poważnym stanie.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 21 w Lubartowie przy ul. Krańcowej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi. Na miejscu strażacy zastali samochód marki Opel, który leżał na dachu, częściowo zanurzony w wodzie.

– Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że autem podróżowało dwóch mężczyzn. W chwili przybycia na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jeden z mężczyzn znajdował się na zewnątrz samochodu, poruszał się o własnych siłach. Druga z osób podróżujących oplem uwięziona była wewnątrz pojazdu. Mężczyzna znajdował się na miejscu kierowcy, z głową zanurzoną w wodzie i nie dawał żadnych oznak życia – relacjonuje Dariusz Sierociński oficer prasowy KP PSP w Lubartowie.

Strażacy wykonali dostęp do osoby uwięzionej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie ewakuowali mężczyznę z wnętrza pojazdu na desce ortopedycznej i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

– Dalsze działania polegały na pomocy ratownikom medycznym podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej poszkodowanego. Obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Podczas działań ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Po czynnościach ratowniczych pojazd został postawiony na koła i wyciągnięty z rowu Odłączona została instalacja elektryczna i gazowa – wyjaśnia Dariusz Sierociński.

Działania na miejscu wypadku prowadzili strażacy z Lubartowa, Brzezin i Wólki Rokickiej. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. KP PSP Lubartów)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Dobrze sie stało, że został nieco przytrzymany przez samochód – nasza dzielna policja nie musiała go szukać, a on kłamać, że w życiu alkoholu nawet nie wąchał

  • W takiej sytuacji najlepiej wozić flaszkę ze sobą. Gdy nie można się wydostać z pojazdu, albo gdy nie można chodzić to wystarczy sięgnąć do schowka i uśmierzać ból alkoholem. Kierować pojazdem pod wpływem alkoholu nie można, ale już po wypadku i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki można jak najbardziej.

 2. Tylko zależy czy stężenie rośnie czy maleje,dlatego w odstępach 15 minutowych pobierana jest od pijaka krew.

 3. Asterka boża

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku