Potrącił dziecko na przejściu. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera

Kilka dni temu w centrum Zielonej Góry doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do wypadku doszło w ubiegłym tygodniu na jednej z głównych ulic Zielonej Góry. Sprawa potrącenia wyszła na jaw podczas przeglądania nagrania z monitoringu. Kamera zarejestrowała niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych z udziałem dziecka.

Jak się okazało, prawym pasem jechała osobowa toyota, której kierujący zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych. Niestety jadący lewym pasem kierujący pojazdem marki Opel nie zatrzymał się i wjechał na przejście, na którym już byli piesi i lusterkiem bocznym uderzył w głowę przechodzącego chłopca.

Dziecko prawdopodobnie nie odniosło obrażeń i cała sprawa nie została zgłoszona na policję. Nie zwalnia to jednak z odpowiedzialności kierującego, który nie zachował należytej ostrożności, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla osób poruszających się po przejściu dla pieszych.

Za takie wykroczenie taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów. W większości takich przypadków policjanci jednak odstępują od ukarania kierującego mandatem i kierują wnioski o ukaranie do sądu.

2018-10-04 17:20:20
(fot. wideo Policja Zielona Góra)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. trwające 4 sekundy wtargnięcie

 2. W Polsce obowiązuje zasada odwróconego pierwszeństwo. Polega ono na tym, że gdy już wszystkie samochody przejadą, wtedy dopiero pieszy może przejść. Prawda?

  • Skoro tak mówisz ekspercie to tak musi być. Więc teraz wszyscy piesi i kierowcy, prosimy dostosować się i postepować zgodnie z ekspertyzą Frania.

 3. Ciekaw jestem co tym razem stanęło na przeszkodzie, żeby kulturalnie, spokojnie, (bo dużo wcześniej) zwolnić i bezpiecznie umożliwić pieszym przejście na drugą stroną.
  Przecież Ci piesi nie wybiegli zza żywopłotu – oni tam byli i kierowca musiał widzieć ich dochodzących/wchodzących na PdP.
  Słońce go oślepiło, czy wiózł bułki i gdyby się zatrzymał to dowiózł czerstwe?

 4. Co niektórzy jezdżą jak roboty na autopilocie …na drodze tylko oni i alby do przodu …i zdziwieni że ktoś przed nimi zwalnia albo hamuje ,albo puszcza pieszych …choc w przypadku pieszych też uwazam że nadgorliwe ustępowanie im pierszeństwa ,to dla nich ”niedzwiedzia” przysługa …nie mówie to o sytuacji kiedy piesi już ida po przejsciu …ale zatrzymywanie się przez „uprzejmych ” kiedy pieszy sobie stoi i wyraznie nie zamierza wchodzic bo czeka aż auta przejadą ,to po prostu proszenie się o tragdię …takie sa fakty niestety

 5. Myślał że pierwszeństwo to pole siłowe, pewnie naczytał się Frania. Zero instynktu samozachowawczego.

 6. Dla mnie to smieszne … isc i nie patrzec? Ludzie?! Czemu dajecie sie rozjezdzac tak bezmyslnie? Jak ktos bedzie do was celowal z karabinu to tez bedziecie zachowywac sie jak cieleta?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą