Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił dziecko na przejściu. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera

Kilka dni temu w centrum Zielonej Góry doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do wypadku doszło w ubiegłym tygodniu na jednej z głównych ulic Zielonej Góry. Sprawa potrącenia wyszła na jaw podczas przeglądania nagrania z monitoringu. Kamera zarejestrowała niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych z udziałem dziecka.

Jak się okazało, prawym pasem jechała osobowa toyota, której kierujący zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych. Niestety jadący lewym pasem kierujący pojazdem marki Opel nie zatrzymał się i wjechał na przejście, na którym już byli piesi i lusterkiem bocznym uderzył w głowę przechodzącego chłopca.

Dziecko prawdopodobnie nie odniosło obrażeń i cała sprawa nie została zgłoszona na policję. Nie zwalnia to jednak z odpowiedzialności kierującego, który nie zachował należytej ostrożności, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla osób poruszających się po przejściu dla pieszych.

Za takie wykroczenie taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów. W większości takich przypadków policjanci jednak odstępują od ukarania kierującego mandatem i kierują wnioski o ukaranie do sądu.

2018-10-04 17:20:20
(fot. wideo Policja Zielona Góra)

8 komentarzy

 1. trwające 4 sekundy wtargnięcie

 2. W Polsce obowiązuje zasada odwróconego pierwszeństwo. Polega ono na tym, że gdy już wszystkie samochody przejadą, wtedy dopiero pieszy może przejść. Prawda?

  • Skoro tak mówisz ekspercie to tak musi być. Więc teraz wszyscy piesi i kierowcy, prosimy dostosować się i postepować zgodnie z ekspertyzą Frania.

 3. Ciekaw jestem co tym razem stanęło na przeszkodzie, żeby kulturalnie, spokojnie, (bo dużo wcześniej) zwolnić i bezpiecznie umożliwić pieszym przejście na drugą stroną.
  Przecież Ci piesi nie wybiegli zza żywopłotu – oni tam byli i kierowca musiał widzieć ich dochodzących/wchodzących na PdP.
  Słońce go oślepiło, czy wiózł bułki i gdyby się zatrzymał to dowiózł czerstwe?

 4. Co niektórzy jezdżą jak roboty na autopilocie …na drodze tylko oni i alby do przodu …i zdziwieni że ktoś przed nimi zwalnia albo hamuje ,albo puszcza pieszych …choc w przypadku pieszych też uwazam że nadgorliwe ustępowanie im pierszeństwa ,to dla nich ”niedzwiedzia” przysługa …nie mówie to o sytuacji kiedy piesi już ida po przejsciu …ale zatrzymywanie się przez „uprzejmych ” kiedy pieszy sobie stoi i wyraznie nie zamierza wchodzic bo czeka aż auta przejadą ,to po prostu proszenie się o tragdię …takie sa fakty niestety

 5. Myślał że pierwszeństwo to pole siłowe, pewnie naczytał się Frania. Zero instynktu samozachowawczego.

 6. Dla mnie to smieszne … isc i nie patrzec? Ludzie?! Czemu dajecie sie rozjezdzac tak bezmyslnie? Jak ktos bedzie do was celowal z karabinu to tez bedziecie zachowywac sie jak cieleta?