Niedziela, 14 czerwca 202614/06/2026
690 680 960
690 680 960

Ponad tysiąc biegaczy na ulicach Lublina. Nocna Piątka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

Blisko 1,3 tys. osób ukończyło Nocną Piątkę, jaką zorganizowano w sobotę w Lublinie. Najszybszy biegacz pokonał trasę z prędkością 19,29 km/h. Uczestnicy pochodzili z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Nocna Piątka to wyjątkowe wydarzenie sportowe, które każdego roku przyciąga do centrum Lublina zarówno doświadczonych zawodników, jak i amatorów aktywnego stylu życia. Bieg rozgrywany jest na dystansie 5 kilometrów i odbywa się w godzinach wieczornych, kiedy ulice miasta rozświetlają latarnie, a zabytkowe centrum zyskuje niepowtarzalną atmosferę. Start i meta zawodów zlokalizowane są przy Placu Teatralnym, skąd uczestnicy wyruszają na trasę prowadzącą między innymi Alejami Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem oraz ulicami śródmieścia. Trasa uchodzi za szybką i sprzyjającą osiąganiu dobrych wyników sportowych.

Organizatorzy podkreślają, że celem wydarzenia jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywnego trybu życia. Nocna Piątka promuje także Lublin jako miasto przyjazne osobom uprawiającym sport oraz integruje lokalną społeczność wokół wspólnej pasji do ruchu.

Rosnąca popularność biegu sprawia, że z roku na rok na starcie pojawia się coraz więcej uczestników. Tym razem przewidziano tysiąc miejsc, szybko jednak wszystkie zostały zarezerwowane. W związku z tym organizatorzy podjęli decyzję o ich zwiększeniu. Ostatecznie wystartowało ok. 1,3 tys. osób. Biegacze pochodzili z niemal każdej części Lubelszczyzny, do tego przyjechali m.in. z Bielsko-Białej, Garwolina, Jasła, Katowic, Krakowa, Kielc czy Malborka. Nie zabrakło też osób z zagranicy: Białorusi, Indonezji, Włoch, Turcji, Rosji oraz Ukrainy.

Zwycięzcą Nocnej Piątki został Krystian Kuna z Lublina, który pokonał trasę w 15 minut i 33 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Marcel Bytnar z Dukli z czasem 15:48, a na trzecim Piotr Choroś z Niemiec k.Lublina osiągając czas 16:25. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety pokonała Katarzyna Falkowicz z Lublina (19:08), druga była Miłosława Wasiak z Olsztyna (19:44), a trzecia Natalia Zych z Lublina (19:51).

Łącznie bieg ukończyło 1279 osób, w tym 738 kobiet. Najstarszymi uczestnikami byli: Wojciech Wenerski i Leon Karłowicz mający po 76 lat, najmłodszymi zaś Adam Koniszewski, Iga Mańka, Oskar Biały i Amelia Ozimek – wszyscy mający po 14 lat.

2 komentarze

  1. Ocena: 1

    Dzięki, kozak wieczorek.

  2. ludzi jak na zlocie PIS tyle ,że dobrowolnie

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia