Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas ruszania pojazdem usłyszała hałas. Wysiadła z auta, po chwili straciła torebkę z pieniędzmi

Podczas ruszania samochodem usłyszała hałas. Wysiadła z auta, aby zobaczyć, co się dzieje. Po chwili podbiegł mężczyzna i ukradł jej torebkę z pieniędzmi.

W miniony czwartek po południu na ul. Krasińskiego w Lublinie, mieszkanka miasta po wypłaceniu pieniędzy wsiadła do zaparkowanego auta. Kiedy zaczęła ruszać, usłyszała hałas dobiegający spod lewego tylnego koła.

52-latka wysiadła, aby zobaczyć co się stało. Jak się okazało w oponę wbity był wkrętak z kawałkiem gumy. W tym samym momencie z drugiej strony do jej pojazdu podbiegł mężczyzna i po otwarciu drzwi pasażera zabrał leżącą na przednim siedzeniu torebkę ze sporą zawartością pieniędzy, telefonu, okularów, dokumentów i kart bankomatowych.

Poszkodowana zaczęła krzyczeć i gonić sprawcę. Jeden ze świadków pobiegł za złodziejem. Na ul. Zana mężczyzna został zatrzymany. Sprawca próbując się uwolnić uderzył kobietę. Po chwili na miejscu byli już policjanci z IV Komisariatu Policji w Lublinie i zatrzymali 30-letniego obywatela Rosji.

Mundurowi ustalili, że sprawca w trakcie ucieczki porzucił torebkę w pobliżu szkoły na ul. Krasińskiego. Skradzione mienie zostało odnalezione i w całości wróciło do pokrzywdzonej. 30-latek trafił na komisariat, a później do policyjnego aresztu. Rosjanin trafił przed oblicze prokuratora i usłyszał zarzut kradzieży oraz naruszenia nietykalności w związku z interwencją. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Kradzież rozbójnicza to tylko 5 lat?

  • Nigdzie niestety nie ma mowy w artykule o takiej kwalifikacji czynu…jest kradzież i naruszenie nietykalności. A jego zachowanie jak nic podchodzi pod kradzież rozbójniczą…

 2. Uuu… „Z pieniądzmi” – to musiało wydarzyć się jednak gdzieś na wsi…

 3. Coś mi tu się nie klei kupy żeby Rosjanin robił sabotaż przy samochodzie jakiejś kobiety, wiedząc że wypłaca w banku kilkanaście tysięcy.

  • Co ci nie pasuje, hę?…

  • a co tu dziwnego, stał patrzyl kto podjeżdża pod bankomat, jak podjechała babka to podszedł wbił drut w koło i czekał na rozwój wydarzeń, to takie nieprawdopodobne?

 4. To wszystko jakieś niedorzeczne.Sabotaź , złodziej , wypłata w tysiacach zł.
  ” Pietrek” podzielam twoje spostrzeżenia.

 5. Ustawka, ktoś go podnajął.

 6. Sasza powinien był trenować bieganie. Z taką kondycją to tylko wałki na wnuczka. No ale to dopiero za kilka lat.

 7. Do pierdla z bolszewickim bydłem !

 8. Pieniędzmi a nie pieniĄdzmi

 9. nie doczytałem czy nie dopisali… po 5 latach wydalenie z dożywotnim zakazem wjazdu na teren naszego kraju….