Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany mężczyzna kierujący BMW uciekał po kolizji. Został zatrzymany przez policjanta będącego poza służbą

Policjant z III komisariatu w Lublinie, będąc poza służbą, zatrzymał pijanego uczestnika kolizji. Mężczyzna kierujący BMW miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W minioną sobotę na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie doszło do kolizji pojazdów. Jeden z jej uczestników, kierujący autem marki BMW, próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Widząc całą sytuację, będący na wolnym policjant z III komisariatu ruszył za kierującym BMW i po chwili go zatrzymał. Jak się okazało, od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Po badaniu alkomatem, wyszło na jaw, że 26-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Co więcej, podczas sprawdzania w bazie danych wyszło na jaw, że posiada także prawomocny zakaz kierowania pojazdami wydany za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Wkrótce 26-latek stanie przed sądem, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka kara pieniężna oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Nie patyczkować się z pijakami. Dowalić najwyższą możliwą karę w zawieszeniu i kolejny zakaz, żeby popamiętał to na długo.

  2. Prywatnym autem w pościg co on szeryf

    • Policjantem jest się nawet po służbie. A nawet nie będąc policjantem można dokonać ujęcia sprawcy przestępstwa.

  3. ale sie przejąl wyrokiem

  4. wsiurek z bmw rządzi na asfalcie … i tak mu się upiecze, zamiast iść do pierdla

Z kraju

Polityka i społeczeństwo